Igazából tudtam, hogy váltanom kellene országot
Ehelyett ott rohadtam szinte minden magyar tévécsatornánál.
Tényleg az van, hogy zakós urak és hölgyek egy kávé mellett, eltartott kisujjal beszélgetnek arról, hogy milyen szörnyű az egyenlőtlenség?
„A Kossuth Kiadó kiadásában magyarul is megjelenik az elmúlt évtizedek egyik legjelentősebb politikai gazdasági műve, Thomas Piketty francia közgazdász könyve, a Tőke a 21. században. A kötet ára 8500 forint, de ne legyünk igazságtalanok, az eBayen az angol kiadás is csak 1000 forinttal olcsóbb. A Kossuth Kiadó meg is kívánja ünnepelni a kötet kiadását, konferenciát szervez, amire a beugró 14 ezer forint + áfa. (...)
Egy pályakezdő fiatal értelmiségi, egy egyetemi tanuló, ne adj’ isten, egy dolgozó, vagy egy szegénységben élő ember hogyan is perkálhatná ki ezt a pénzt? Tényleg az van, hogy zakós urak és hölgyek egy kávé mellett, eltartott kisujjal beszélgetnek arról, hogy milyen szörnyű az egyenlőtlenség? Az persze külön pikáns, hogy várhatóan a konferencia legalább két előadója fogja elmondani a neolib szöveget, hogy majd ha adunk pénzt a gazdagoknak, az lecsorog a többiekhez is, beleszarva abba, hogy Piketty könyve pont erre a téveszmére cáfol rá. Csak ugye a megszokásból nehéz kijönni.
Abba pedig már tényleg bele se kezdenék, hogy a konferencia szervezői nem találtak 40 év alatti előadót, mert teljesen felesleges.
Ha 2015-ben illusztrálni kell, hogy hol tart a baloldal és liberális politika, akkor ennél szebb példát nem nagyon lehetne találni.”