2014 a magyar gazdaság éve volt

2015. február 16. 21:15

Nem várom, hogy a Titanic-frakció most hamut szórjon a fejére, de legalább egy visszafogott, ugyanakkor egyértelmű lelkesedés azért illő lenne.

2015. február 16. 21:15
Lánczi Tamás
Mozgástér

„2014-ben éves alapon 3,5 százalékkal, az utolsó negyedévben pedig 3,4 százalékkal nőtt a magyar gazdaság az előző év azonos időszakához képest. (...)

Az örök pesszimisták, tisztelet a kivételnek, most meglepetésről beszélnek, ami persze egyszerűbb, mint elismerni a tévedést. Ráadásul azt az érzetet kelti, mintha a kiugróan magas gazdasági növekedés mintegy véletlenül, a kormány gazdaságpolitikájától függetlenül következett volna be. Pedig nem, de milyen ciki lenne beismerni, hogy Orbánéknak lett igaza. Pláne Matolcsynak, aki egy személyben a közgazdaságtudomány Savonarolája, Giordano Brunója és Husz Jánosa.

Nem várom, hogy a Titanic-frakció most hamut szórjon a fejére, de legalább egy visszafogott, ugyanakkor egyértelmű lelkesedés azért illő lenne.”

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 44 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
BőröndÖdön
2015. február 17. 08:37
Jaj,Tamás,az Úniós pénzek,és a két autógyár nélkül már rég fölfordultunk volna,ezt te is tudod...
NagyPál
2015. február 17. 00:39
Ezt a fene nagy örömet tényleg ne árnyalja be (kicsit se) a drasztikusan növekvő gyermekszegénység és a társadalom végleges kettészakadása...
KannibálTatárÚr
2015. február 16. 23:05
Ők akkor lelkesednének, ha 2009 ismétlődne meg.
Agricola
2015. február 16. 22:14
A GKI Gazdaságkutató Zrt. (A Huhogók) előrejelzése 2014-re (2013 végén): 1. Magyarországról a tőke és a munkaerő egyaránt távozóban van. Magyarország a 3 magas hozamfelár révén vonzó a pénzügyi befektetőknek, de a jogbiztonság hiánya miatt taszítja a beruházókat. 2. A diktált rezsicsökkentés fenntarthatatlansága fokozatosan növeli az infláció elfojtása elleni erőt. a piacidegen módszerekkel történő árlenyomás tartósan fenntarthatatlan, ezért a 2014 első hónapjaiban 1% körüli áremelkedési ütem az év végére (a rendkívül alacsony bázis miatt is) 3,5% körülire emelkedhet A választási gazdaságpolitika következtében kialakult egyensúlyi feszültségek kezelése azonban a választások után elengedhetetlennek látszik, miközben a növekedés tartósítása elképzelhetetlen a kiszámíthatóság és a bankrendszer működőképességének helyreállítása, az üzleti beruházások dinamikus bővülése nélkül. Így 2014 második felében 1% közelébe csökkenhet a GDP-növekedés, éves átlagban pedig 1,3% várható. Mit kutatnak az eszementek a GKI-ban?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!