Az ország esik szét, a miniszterelnök meg sehol – kiakadt a brit lap
Keir Starmer szerintük a nemzetközi politika kaszása.
Az igazsághoz persze az is hozzátartozik, hogy az államosításokat a kormány mással indokolja, nem azzal, hogy az érintett cégek állami tulajdonban jövedelmezőbben fognak működni.
„Az igazsághoz persze az is hozzátartozik, hogy az államosításokat a kormány mással indokolja, nem azzal, hogy az érintett cégek állami tulajdonban jövedelmezőbben fognak működni. A bankok esetében arról beszélnek, hogy majd újra privatizálják őket magyaroknak, akik a külföldi bankoknál jobb tulajdonosok lesznek abban az értelemben, hogy nagyobb hasznára lesznek a magyar gazdaságnak.(…)
A nagy bevásárlásnak volt alternatívája. Helyette például csökkenthették volna 1700 milliárd forinttal a bruttó (és egyúttal a nettó) államadósságot. Ezzel az adósság kamatterhe a mai, négy százalék alatti kamatlábak (tízéves kötvényhozamok) mellett is több mint évi 60 milliárd forinttal csökkent volna. Ez az érték hamarosan 100 milliárd forint lesz, vagy több, hiszen a kamatláb, ha nem emelkedik is a 2011. végi 10 százalékra, bizonyosan nem marad hat százalék alatt akkor, amikor majd az amerikai FED mellett az Európai Központi Bank és a Bank of England is szigorít a monetáris politikáján.
Ez a kamatmegtakarítás kézzelfogható eredmény lett volna. És akkor nem kellene az államadósság tényleges, gazdaságunk jövője szempontjából fontos csökkentését hazudozással helyettesíteni.”