Az Európai Unió árulójának nevezte Orbán Viktort Guy Verhofstadt
Konkrétan fogalmazott a magyarellenes EP-képviselő.
A Közös Piacként indult EU olyan tevekaravánként halad imbolyogva előre, amely sokszor megáll, tétovázik, de sohasem fordul vissza.
„A Közös Piacként indult EU olyan tevekaravánként halad imbolyogva előre, amely sokszor megáll, tétovázik, de sohasem fordul vissza. A vámok eltörlésétől a diákcsere anyagi támogatásáig, a mezőgazdaság finanszírozásától a határellenőrzés megszüntetéséig, a közösségi versenyjogtól a közös pénzig sok kompromisszumra volt szükség, és nem is minden uniós tag részese az összes eredménynek. De mindeddig egyetlen közösségi vívmányt sem szüntettek meg, közel hatvan év alatt a már elért integrációból egyetlen elemet sem csináltak vissza. Személy szerint szkeptikus vagyok azokkal a jóslatokkal szemben, amelyek szerint 2015-ben kilépésre, a közösségi jog egyoldalú és durva megsértésére, vagy az eurózóna szétesésére lehetne számítani. A három legfontosabb poszton, ha csak nincs valami rendkívüli esemény, nem lesz változás: a német kancellár, az uniós bizottsági elnök és a francia államfő marad a helyén.
Ez természetesen nem jelenti azt, hogy ne kellene komolyan venni az idén esedékes választásokat. Eredetileg a májusra tervezett brit választások ígérkeztek az első izgalmas voksolásnak, de a márciusra előrehozott görög erőpróba felülírta a meglepetések menetrendjét. Nem értek egyet azokkal, akik katasztrófát várnak a Sziriza esetleges győzelmétől. A régi görög politikai elit oly mértékben korrumpálódott és lejáratódott, hogy legfőbb ideje egy új erő megjelenésének. A görögök szerencséje, hogy van egy népszerű új pártjuk, amely a kommunistáktól a régi szocialista párt csalódott híveiig széles tömegeket tud mozgósítani. Alexisz Ciprasz, a párt karizmatikus ifjú vezetője nem szeretné kiléptetni országát az eurózónából, csak mérsékelni akarja a görög társadalmat szinte megfojtó megszorításokat. A németek – akiket 1945 után amúgy óriási amerikai segélyek segítettek talpra állítani – most azt mondják, hogy az új görög kormány egyetlen cent engedményre sem számíthat. De az eurózónából való görög kilépés nem érdeke a stabilitást mindenek fölé helyező merkeli politikának. És hát Görögország nemcsak rossz adós, hanem a Földközi-tenger keleti medencéjének stratégiai kulcsa is. Aki ezt elfelejti, az sokkal többet kockáztat, mint amennyibe a Szirizával való megegyezés kerülne.”