Adócsalás és versenyjog

2014. november 10. 22:09

Nem kérdés, hogy a luxemburgi „adómodell” csalás, mégpedig folytatólagosan elkövetett, minősített csalás.

2014. november 10. 22:09
Boros Imre
Magyar Hírlap

„Kialakult tehát egy nagyon is egyoldalú pénzforgalom Luxemburg és az unió többi tagországa között. A luxemburgi adóalapok híznak, a többi tagországban pedig fogynak. Luxemburg kis népességgel és emiatt kevés állami teherrel rendelkezik, tehát kis adótételekkel is össze lehet szedni gigantikus bevételeket, míg a többi országban ezek a pénzek a közös kasszákból nagyon hiányoznak. Ha a luxemburgi kormány a gigantikus átmenő pénzforgalmon csak egyetlen százalékot keres, az is mesés jólétet eredményez. Lehet határtalan jólétet teremteni, lehet olyan képviselőket, főbiztosokat (vagy bizottsági elnököt) Brüsszelbe küldeni, akik lelkesen bírálják azokat a politikusokat, akik az efféle piaci igazságból már nem kérnek.

Nem kérdés, hogy a luxemburgi »adómodell« csalás, mégpedig folytatólagosan elkövetett, minősített csalás. Érdekeltjei az ott bejegyzett cégek, a luxemburgi kormány és a magas életszínvonalon élő polgárok. Károsultjai pedig azok az államok, amelyeket a trükközéssel kizsebelnek. Az adócsalásért pedig a világ összes államában szigorú büntetés dukál, ráadásul az eltüntetett pénz vissza is jár.

Brüsszel nem tudja már eltussolni az ügyet – lépnie kell. A kín óriási. Az ügyet éppen annak a Jean-Claude Junckernek kellene felgöngyölítenie, akiről a leghatározottabb bizonyossággal állítható, hogy tudomása volt a hazai adóügyi eljárásrendről és gyakorlatról. A kármentés érdekében tolják az ügyet a versenyjogsértés irányába, de szívesen elfelejtenék, hogy ez éppen az adócsalások miatt jött létre. Ha a versenyjogsértést végül meg is állapítják, a büntetés milliárdjai a brüsszeli kasszába folynak, a valós károsultak – a csalás miatt kényszerből túladóztatott polgártok és helyi kis cégek – kárpótlása pedig elmarad.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 55 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Zokni
2014. november 11. 12:50
Ha jól értem, - Szerző sem biztos, hogy jól érti -, de a még Kovács (mint adóbiztos) idején felmerülő adóegységesítési szabályozás ez ellen hatott volna. S ha jól emlékszem, ezt Orbán Viktor is SZEMÉLYESEN vetette el. Egyébként ugyanilyen (vagy hasonló) okból: hogy a viszonylag alacsonyabb társasági adó vonzóvá tegye a magyar befektetéseket. Tehát egy amolyan kis Luxemburg-szerű célország legyünk. Vagy maradjunk. Amúgy az Eu-s kontrollnak működnie kell: ha fiktív szolgáltatásokat telepítenek Brüsszelbe, akkor azt le kell buktatni. Tehát az ügy nem újdonság. Alighanem az angol euroszkeptikusok hozzák be közérdeklődés fókuszába. Ez a pocok meg lecsap rá.
gregoripehh
2014. november 11. 11:37
Pofátlan hazugság, hogy a luxemburgi adómodell csalás. Nem az. Az alacsony adókulcs nincs megtiltva az EU-ban. Így nem törvényellenes és nem is bűntény. Az más kérdés, hogy a túl magas adót kivető országokat károsítja. Az ipari, vagy mezőgazdasági termelő országoknak hátrányos, de Luxemburg soha nem lesz ipari, vagy mezőgazdasági nagyhatalom. Valamiből kell élnie, akkor is ha kicsi.
Rockpapa
2014. november 11. 10:18
Luxemburg megteheti ,benne van a világot kirabló brancsban.
enes
2014. november 11. 10:04
"...Jean-Claude Junckernek kellene felgöngyölítenie, akiről...állítható, hogy tudomása volt a hazai adóügyi eljárásrendről..." Érintettség okán nem kellene kizárnia vizsgálatból (hm... felmenteni? ) JCJ-t?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!