A stabilitás kormánya

2014. október 14. 07:49

Nem a közöny mérsékelte a választói aktivitást, mint azt az újból súlyos vereséget szenvedett baloldal sugallja, hanem mert az emberek többsége biztos a jobboldali kormányzás stabilitásában.

2014. október 14. 07:49
Körmendy Zsuzsanna
MNO
„Aki tehát most azzal akarja elvenni a jobboldal kedvét az újabb győzelemtől, hogy fanyalogva az alacsony részvételi arányról beszél, az vagy nem látja, vagy nem akarja látni a tendenciát. Az a magas részvételi arány ugyanis, amelyet most a baloldali fórumok annyira hiányolnak, megtörtént akkor, amikor veszélyben volt az ország: 2006 őszén. A szabad Magyarországon ugyanis éppen akkor volt a legmagasabb az önkormányzati választásokon a részvételi arány (53,1 százalék), amikor sok felháborodott jobboldali és számos kiábrándult baloldali szavazó egyaránt le akarta váltani a Gyurcsány-kormányt! Ez már csak 2010-ben sikerülhetett. A szavazási kedv 2010 őszén logikusan azért esett vissza jelentősen (6,5 százalékkal), mert mindenki számára tökéletesen nyilvánvalóvá vált, hogy ebben az országban ez a baloldal semmiképpen sem esélyes a nyerésre. Ez a tendencia folytatódott vasárnap, s ez a valószínűsíthető oka annak, hogy bár győzött a jobboldal, a részvételi arány ismét visszaesett, de most már csak 2,3 százalékkal.

Nem a közöny mérsékelte tehát a választói aktivitást, mint azt az újból súlyos vereséget szenvedett baloldal sugallja, hanem mert az emberek többsége biztos a jobboldali kormányzás stabilitásában.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 57 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
madarasi.abel
2014. október 14. 15:54
"Nem a közöny mérsékelte tehát a választói aktivitást, mint azt az újból súlyos vereséget szenvedett baloldal sugallja, hanem mert az emberek többsége biztos a jobboldali kormányzás stabilitásában." hát persze. mi a jó francnak kell megpróbálni még ezt is kimagyarázni?
Kanóc
2014. október 14. 10:58
Tehát minél inkább nő a bizalom, annál kevesebben mennek el szavazni a fideszre. Egészen addig, míg végül senki sem fog rájuk szavazni, mert úgyis nyernek. Mondjuk ilyen már volt, anno... :) Igen, következő?
Pinter68
2014. október 14. 10:34
Látom, egyelőre nincs változás. Az ellenzék is fújja a régi lemezt és a jobboldali publicisták is gyártják a győzelmi jelentéseket arról, hogy milyen jó úton is halad a kormány. Hiszen lám, bírja a választók bizalmát. Elegánsan továbblépve az olyan aprócska, de elgondolkodtató tényen, hogy idén tavasszal a Fidesz kevesebb szavazattal szerzett 2/3-ot, mint amennyivel 2002-ben elvesztette a választást. És hogy egyre csökken a részvételi hajlandóság, ami azt mutatja, hogy a lakosság egyre nagyobb hányada számára már egyik párt sem kínál megfelelő alternatívát. De tessék csak nyugodtan nyomni tovább a hurráoptimizmust Zsuzsika. Végül is jól "bevált" módszerről van szó. https://www.google.hu/#q=erik+a+viking+atlantisz
Tüke66
2014. október 14. 09:45
Mennyi politikai matematikus van itt! Putyukáim! Játszhattok a számokkal, csak közben vegyétek már észre, hogy az általatok sokat emlegetett demokratizmussal szembesültök! A szőlő savanyúságát sokféleképpen lehet magyarázni. :)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!