A hetedik

2014. május 07. 07:32

Mindennél azonban fontosabb, hogy a jóval kevesebb mint kormányváltást hozó választás után létrejött az az Országgyűlés, amely, ha jól végzi a munkáját, egy korszakváltás beteljesítőjeként szerepelhet a jövő történelemkönyveiben.

2014. május 07. 07:32
Szerető Szabolcs
MNO

„A kormánypártok feladata a következő négy évben ha nem is egyszerű, de magától értetődő. Annak bebizonyítása, hogy a 2010-től nagy viták, hazai és nemzetközi érdekütközések árán kiépített rendszer jobban teljesít, mint a húsz év alatt az ország fejlett Nyugathoz való felzárkózásában kudarcot vallott elődje. Április 6. az ebbe helyezett megelőlegezett bizalmat fejezte ki. A Fidesz–KDNP az újabb kétharmados felhatalmazás birtokában szabadon élhet a rendszer tökéletesítésének, javítgatásának, korrekciójának lehetőségével. Az erő pozíciójából pedig, ha akar, sokat tehet azért, hogy lecsendesítse a múlt még mindig zajos vitáit. Ehhez nem elsősorban a politikai ellenfeleinek, hanem a konfliktusok élezésében nem érdekelt józan többségnek érdemes gesztusokat tennie.

Az ellenzéknek, különösen annak nemrég még magát kormányváltóként propagáló részének roppant nehéz lesz megtalálnia a helyét az új rendszerben, amelynek tagadására építette eddig a politikáját. Ha ezt folytatja, a nép által kétszer csúnyán leszavazott politikáját konzerválja, ami nem látszik túl ésszerűnek. Nem várható, hogy gyorsan alkalmazkodjon a balliberális ellenzék az új helyzethez; néhány független képviselő közjogilag értelmezhetetlen alternatív eskütétele, a parlamenti helyett az utcai politizálás elsőbbségéről szóló nyilatkozatok leginkább a teljes tanácstalanság lenyomatai. Az újabb négy évre a súlytalanság állapotába került ellenzék szabadon választhatja ismét a botránypolitizálás eszköztárát, ám ennek a korlátait is megmutatta az elmúlt négy év. A tegnapi alakuló ülés mellékszála volt a Jobbik provokációjaként jelölt vitatott múltú politikus parlamenti alelnökké választása. A radikálisok joga és felelőssége volt ez a lépés. A baloldal szokásos, »elvszerű« felháborodását pedig alaposan hitelteleníti az a szocialista politikus, aki húsz év után tanulhatja meg: nem elég nem szkinhednek lenni, annak sem szabad látszani.

Mindennél azonban fontosabb, hogy a jóval kevesebb mint kormányváltást hozó választás után létrejött az az Országgyűlés, amely, ha jól végzi a munkáját, egy korszakváltás beteljesítőjeként szerepelhet a jövő történelemkönyveiben. Kövér László, a parlament régi-új elnöke azt szeretné, ha a következő négy évben a politikai erők legalább a sorskérdésekben megtalálnák a közös nevezőt. A reformkor világát megidéző muzsikaszó a nyitányon mindenesetre mintha ezt, a legnemesebb hagyományaink folytatását ígérte volna. Egészséges szkepticizmusunkat legyűrve ne zárjuk ki eleve ennek a lehetőségét!”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 27 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
6qwasyx
2014. május 07. 09:47
http://tenytar.blog.hu/2014/04/29/orban_viktor_legnagyobb_hazugsagai_a_tenytaron
Zokni
2014. május 07. 08:57
"...a jóval kevesebb mint kormányváltást hozó választás után létrejött az az Országgyűlés..." - írja szemérmesen. Mert mi is történt? A Nemzet egyszerűen otthagyta a padon a bűzlő kupacot.
states
2014. május 07. 08:29
Orbánék, ha jól végzik a dolgukat, akkor a parlament balsarkában az a népesebb gittegylet 2018-ra végképp eltűnhet a történelem süllyesztőjében, ahogy a rendszerváltáskor kellett volna.
Bro222
2014. május 07. 08:11
Nagyon el van tévedve a legtöbb ember, hisz az, hogy valaki skinhead nem feltétlenül vonja maga után egyből a tényt, hogy az illető fajgyűlölő is. Kicsit kutakodjanak angoloknál mielőtt faszságokat beszélnek. Mind2 végen.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!