Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Ha tisztességesek a szándékaitok, akkor miért nem csináltok egy pártot az SZDSZ romjain?
„De ne szaladjunk ennyire előre, mert itt van még nekünk Rényi András a 168 Órából, aki azzal tetézi a felelősségelhárító önámítást, hogy »súlyosan félreérti a helyzetet, aki azt hiszi, hogy egy profi politikust írók és filozófusok rá tudnak beszélni valamire, amit az nem akar.« No de drága András, ha akarja az a profi? Ha éppen ő használ fel titeket politikai céljaira azáltal, hogy a tudományban, a művészetben kivívott tekintélyeteket latba vetve végezzetek el neki egy-két piszkos munkát? És ha már beleálltok ebbe az alkuba, mint most éppen te az emlékművitába, akkor miért kell letagadni ország-világ előtt elkenve, lerázva a felelősséget, mint kutya a vizet, előre menekülve a várható következmények elől? Ha tisztességesek a szándékaitok, akkor miért nem csináltok egy pártot az SZDSZ romjain? Hátha nem olyan »hülye, nyálcsorgató csürhe« mégsem az egész társadalom, hogy senki ne szavazzon rátok.
Csak a tisztánlátás végett vezessük le, miért állítom a professzorról, hogy amit ő független, civil véleményként próbál eladni, mondjuk a német megszállás áldozatainak emlékművével kapcsolatban, az merő politikai propaganda egy bizonyos politikai erőtér érdekei mentén.
Hiszen ki is az a Rényi András? Az ELTE professzora, az Oktatói Hálózat egyik alapítója, amelynek olyan megbecsült tagjai vannak, mint Heller Ágnes, Csáki Judit, Agárdi Péter, György Péter, hogy csak néhányat említsek, olyanokat, akiket a Páholy nézői, olvasói is jól ismernek. Rényi tagja az AICA-nak is, amely nemzetközi szervezetben a műkritikusok, művészettörténészek gyülekeznek. Mi köti össze az Oktatói Hálózatot az AICA-val? Nos, mindkét szervezet tagja a Humán Platformnak. Ezt a nevet egyszer már felírtuk. A platform alapítói közül érdemes még megemlíteni a Független Előadóművészek Szövetségét, ahol a Krétakörön keresztül a közkedvelt Gulyás Márton csatlakozik a csapathoz. Aztán a Szépírók Társaságát, amely Konrád Györgytől Spiró Györgyön át Závada Pálig minden írót tagjai sorában tud azok közül, akik Bajnaiból bohócot csinálva Gyurcsányt visszakönyörögték az álbaloldali összefogásba. Vagy a Tranzit.hu »független« aktivistákból, művészekből álló szervezetet, melynek vezetője, Hegyi Dóra az AICA-t is erősíti. A Humán Platformot alapító szervezetek aktivistáit láthattuk a Fidesz-székház elfoglalói között, a Fővárosi Közgyűlést megzavarók, a minisztériumok, közhivatalok épületeit megszállók, a kordonbontók, a lépcsőn fetrengők, a minden ellen tiltakozók soraiban.
Rényi András tehát szemérmetlenül hazudik, amikor tudós tekintélyét fegyverként használja az általa gyűlölt politikai hatalom elleni aktív harcban, miközben az egészet letagadja, a felelősséget elhárítja, és civil közösségeknek álcázza mindenre kész alegységeit.”