Mindenki olyan trágár és ordenáré akart lenni, mint a Gyurcsány vagy a Szanyi. A bekövetkezett események egyértelműen jelzik, nem ez a megújulás helyes útja.
„A kampányuk gyakorlatilag másról sem szólt, mint az országot fosztogató és megnyomorító kormánymaffiáról, amely már nem marad sokáig szabadlábon, mert a baloldal választási diadala után megy a börtönbe. Ám a fideszesek velejéig romlott voltára való figyelmeztetés és bebörtönzésük ígérete sem izgatta különösebben a választókat, meghosszabbították a regnáló hatalom mandátumát. Sőt, olyan pozitív üzenetek is hidegen hagyták az embereket, mint a Hoffmann Rózsához kötött pedagógus-életpályamodell baloldaliak által felmutatott alternatívája. Hiszen Simon Gábor pedagógusi pályafutása a rosszul fizetett pedagógusoknak nagyon is vonzó. Aki az ő nyomdokaiba lép, annak arra a nyomorúságos fizetésemelésre sincs szüksége, amelyet tavaly adtak és amellyel a jövőben szédítik még a tanerőket, mert Simon alig pár évnyi tanítás alatt jó félmilliárdot spórolt össze, miközben több családi házra, lakásra, luxusautóra is futotta a jövedelméből.
A súlyos választási vereség meglepte a kormányváltókat. Az első gyorselemzések megemlítik, hogy a 2010-es katasztrofális bukás után a baloldal elmulasztotta a megújulást. Pedig valójában megújult. Például a Mesterházyról még egy évvel ezelőtt is azt gondolta volna az ember, hogy volt gyerekszobája, de azóta ledobta magáról a jólneveltség koloncát. Ahogy szegény Bajnai is egészen új arcát mutatta a kampányban. Csak az a baj ezzel a megújulással, hogy mindenki olyan trágár és ordenáré akart lenni, mint a Gyurcsány vagy a Szanyi. A bekövetkezett események egyértelműen jelzik, nem ez a megújulás helyes útja.”