899 e-mail

2014. január 23. 08:14

Simor András olyan buzgón védte hazánkat az összedőléstől, hogy 2008 novembere és 2010 augusztusa között egy híján kilencszáz e-mailt küldetett a Nemzetközi Valutaalapnak.

2014. január 23. 08:14
Kiss Gergely
MNO

„A Magyar Nemzeti Banknak alapvető érdeke és – más állami intézményekkel közös – felelőssége a hazai pénzügyi rendszer stabilitásának fenntartása és erősítése – a többi között ezt olvasni a jegybank feladatairól az intézmény honlapján.

Nézzük meg, hogyan tette ezt Simor András, miután 2008-ban a Nemzetközi Valutaalap karjába döntötte az országot Gyurcsány Ferencék kormányzása idején! Az MNB akkori elnöke a kiszivárgott hírek szerint éjt nappallá téve dolgozott, hogy mielőbb létrejöjjön a szerződés a kölcsönről. Miután abban a helyzetben túl sok választása nem volt az országnak, Simor András talán nem is tehetett mást.

Ma már az is bebizonyosodott, a jegybankelnök olyan buzgón védte hazánkat az összedőléstől, hogy 2008 novembere és 2010 augusztusa között egy híján kilencszáz e-mailt küldetett a Nemzetközi Valutaalapnak. Az elektronikus levelek a Magyarországon működő pénzintézetek egyedi és szigorúan titkos adatait tartalmazták a különböző banki ügyletekről. Mindezt úgy tették, hogy előzetesen elfelejtették erről értesíteni az érintett bankokat.

Az ügyben nyomozás indult, majd a Nemzeti Nyomozó Iroda megállapította: jogosulatlanul repkedtek ki az MNB-ből az információk. Nagyon úgy tűnik, Simorék üzleti titkokat sérthettek. A banki adatok átadásával kiszolgáltatottá tették a magyar pénzügyi közvetítőrendszert. Ez pedig akár az ország és a pénzintézetek elleni spekulációra is lehetőséget teremthetett volna. Reméljük, nem történt ilyen.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 38 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tango47
2014. január 23. 11:12
Ha az érzékeny adatok kiadása csak azért történt, mert Simor alkalmatlan volt feladata betöltésére és nem látta át tetteinek következményét, akkor hanyag kezelésért kellene büntetni. Ha tudta, hogy mit művel, akkor pedig hazaárulásért (tudom, hogy már elkoptatott kifejezés, de egy ország bankrendszerének bedőlése - amit okozhatott volna - azt hiszem elegendő indok az erős fogalmazásra).
Secnir
2014. január 23. 10:52
ami pedig a vérostobaság: " A banki adatok átadásával kiszolgáltatottá tették a magyar pénzügyi közvetítőrendszert. Ez pedig akár az ország és a pénzintézetek elleni spekulációra is lehetőséget teremthetett VOLNA. Reméljük, nem történt ilyen. " óbazmeg, húzzá' anyádba, mondaná a sarki kocsmáros. feltételezi, hogy egy feltételezett adatszolgáltatás feltételesen okozhatott volna károkat - a múltban, de utánanézni nem tud, csak reménykedik, hogy nem lehetett (lesz, volt) volna. hülye. ostoba, nincsenek szavaim rá.
Secnir
2014. január 23. 10:49
ööö... ...csak én érzek itt ellentmondást? " a Nemzeti Nyomozó Iroda megállapította: jogosulatlanul repkedtek ki az MNB-ből az információk. [...] Az elektronikus levelek a Magyarországon működő pénzintézetek egyedi és szigorúan titkos adatait tartalmazták a különböző banki ügyletekről. [...] Az ügyben indult nyomozás a Magyar Nemzet információi szerint egyértelműen feltárta, hogy az adatszolgáltatást végző tisztviselőknek nem volt felhatalmazásuk, és a nyilvánosságra hozatalhoz a pénzintézetek sem adták a beleegyezésüket." viszont: " Bár a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) a lapzártáig nem reagált a lap kérdéseire, " tehát a magyar nemzet oldalakon keresztül sorolja, hogy mire jutott a rendőrség (és ebből következtetéseket von le), majd kisbetűvel odaírja, hogy a rendőrség tulajdonképp még szóra sem méltatta őket. szép. ami pedig a két év alatt elküldött 900 emailt illeti - nekem egy nap érkezik kb 60. jóval több, de az alertek, riport source-ok mennek a saját adatbázisukba. megnéztem a tegnapi napomat: 30 emailt küldtem. 900 két év alatt? höhö. komoly kapcsolattartás, az sacs/kb. napi egy levél. az lehet egy reggeli árfolyamriport is...
dobzselaci
2014. január 23. 09:59
"Ez pedig akár az ország és a pénzintézetek elleni spekulációra is lehetőséget teremthetett volna. Reméljük, nem történt ilyen." De történt. Csak kicsit később. Bár akkor nem andriska, hanem lalika és petike csintalankodtak, és az nem lehetett volna, hanem volt!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!