Az ország esik szét, a miniszterelnök meg sehol – kiakadt a brit lap
Keir Starmer szerintük a nemzetközi politika kaszása.
Könnyű belátni, hogy ami egy-egy adott pénzintézet szempontjából meghatározott időpontban ésszerű döntés, a szisztéma hosszú távú működőképességét nézve végzetes lehet.
„Eddig a három nagy felügyeleti feladatkör közül kettőt a PSZÁF, egyet pedig az MNB látott el. A konkrét bankok nyomon követése (mikroprudenciális feladatkör), a fogyasztók védelme és a pénzügyi rendszer stabilitásának biztosítása felülnézetből (makroprudenciális feladatkör) a jövőben egy kézbe kerül. Könnyű belátni, hogy ami egy-egy adott pénzintézet szempontjából meghatározott időpontban ésszerű döntés, a szisztéma hosszú távú működőképességét nézve végzetes lehet. Kell, hogy legyen tehát átjárás a felügyeleti funkciók között. Ezért van óriási jelentősége a változásnak az egész pénzügyi rendszer stabilitásának, s ezen belül is kiemelten a betétek biztonságának, az ügyfelek megfelelő tájékoztatásának, az átláthatóságnak a szempontjából.
Mint ahogy a törvény elfogadását sem övezte parázs vita, úgy az intézmények összevonásának sem lesznek rövid távú látványos eredményei. Ez a manőver a jövő évi választások szempontjából sokat nem oszt, nem szoroz, a 2014-es megmérettetést más, sokkal »élőbb«, »napibb« kérdések fogják eldönteni. A szakmai munka, a folyamatok racionalizálása az élet minden területén azonban előbb-utóbb meghozza gyümölcsét. S ha egyszer majd ennek a háttérmunkának az eredményeképpen elkezd jobban működni az ország, akkor már a 2018-as választásokban sem reménykedhet majd Bajnai Gordon, Gyurcsány Ferenc és Mesterházy Attila, akik voltak már olyan helyzetben, hogy változtathattak volna, de valami mással voltak elfoglalva.”