Tarlós István megtáncoltatta a csodálatos olasz filmcsillagot
„Kicsit várni kellett rá, de csak összejött” – emlékezett vissza a volt városvezető.
A kéregetés kriminalizálása több okból kifolyólag fontos lépés lehet a rendteremtés irányába.
„A kéregetés, koldulás kérdésében ideje végre átlátható és egyértelmű szabályozással előállni, de legalábbis az alapelvek világos rögzítésére mindenképp szükség mutatkozik. A világ legtöbb országában komoly büntetésekre számíthat, aki üzletszerűen, vagy mások nyugalmát zavarva »erőszakosan« kéreget, de bizony vannak olyan országos és városok is, ahol a koldulás mindenfajta formája bűncselekmény. Ilyen szabályozás van érvényben például Prága belvárosában, Zágrábban, Franciaország több vidéki nagyvárosában (2012-ig Párizsban is), Romániában és az Egyesült Államok városainak több mint felében.
Nem ördögtől való és példa nélküli dolog tehát a koldulás tiltása, bűncselekménynek, vagy szabálysértésnek minősítése. Horvátországban komoly pénzbírsággal, vagy akár 20 napig terjedő elzárással is sújthatja a hatóság a közterületen elkövetett kéregetést, mindezeken felül pedig súlyosbító körülményként tekintenek azokra az esetekre, amikor valaki agresszív és fenyegető módon kéreget. Nem minden esetben életszerű azonban, hogy a kéregető rendelkezésére áll a büntetési tétel. Bukarestben úgy vágják át a gordiuszi csomót, hogy a bírságolás a gyakorlatban legfeljebb a koldusnál lévő összegre terjed ki, így a behajthatatlan adósság nem jelenik meg hiányként a költségvetésben.
A kéregetés kriminalizálása több okból kifolyólag fontos lépés lehet a rendteremtés irányába: egyfelől gátat szabna a Budapesten is tagadhatatlanul és egyre nyomasztóbb súllyal jelen lévő koldusmaffia térnyerésének, másrészről pedig – legyünk őszinték – nem is érné meg annyira központi aluljárókban, pályaudvarokon és forgalmas csomópontokon életvitelszerűen tartózkodni.”