Törökország az igazságért harcol a digitális korban
Az AI, amely képes deep fake-eket generálni, az igazi tartalmat megkülönböztethetetlenné teszi a hamistól, ezzel erodálva a közbizalmat és súlyosbítva az igazság válságát.
Az a benyomásom, hogy Bajnai kommunikációs szempontból óvatosabb, mondatai nem teljesen világosak. Mesterházy konkrétabb, de nem elég cizellált.
„Közéleti személyiségek összehasonlításakor mindig azt mérlegelem, vajon hány mondatukat írtam ki cédulára, és közülük hányat vennék föl a jövő hétfőn esedékes FN24-összeállításba, második menetben pedig a Lefülelt mondatok című szállóige-gyűjteménybe. Íme, a tegnap esti interjúkból kiemelt gondolatok (mindkét politikustól ötöt-ötöt találtam). Bajnai Gordontól ezt jegyeztem föl: »A legszegényebbektől elvette a túlélés lehetőségét.« (Mármint a Fidesz.) „Mindenhol legyen elérhető rendőr.« (A közbiztonságról.) »Az összefogásnak van ereje.« »Nem is szoktam olyasmit mondani, ami lehetetlen.« »Nekem nem állás kell.« (Amikor elhárította azt a kérdést, hogy milyen állást töltene be az Orbán utáni kormányban.) Mesterházy Attilától ezt rögzítettem: »Ezek most már nagyon érdemi tárgyalások.« »Mi úgy gondoljuk, hogy a hülyék a szomszédban laknak.« »Ez a kormány nem családbarát, hanem saját családbarát.« »Érzékelhető változás van a hangulatban.« »Egyre optimistább vagyok.«
Az a benyomásom, hogy Bajnai óvatosabb, Mesterházy konkrétabb. Ezzel magyarázható, hogy az E14-politikus egyik-másik mondata önmagában nem teljesen világos, zárójelben kell értelmezni, hogy mások is értsék. Ettől aligha válik ütőssé. Mesterházy Attila kockázatvállalóbb alkatából adódik az erősebb, de a félreérthetőbb mondat lehetősége is. A családbarátos gondolatmenet majdnem alkalmas arra, hogy az emberek szóba hozzák a kocsmában vagy a járdára kihelyezett kávéházban. Adott egy kormányzati szlogen, ami közismert a nyilvános térben, ő ezt szembesíti a föld- és trafikmutyis tapasztalatokkal. Érzékelhető, hogy a kommunikációs stáb dolgozott rajta, de még nem jutott a cizellálás végére.”