Levél Martin Schulznak

2013. július 13. 18:51

Amennyiben az objektivitás helyreállítására nem tesz kísérletet az EP, mi minden rendelkezésre álló eszközzel fel fogunk lépni ezen jogsértő helyzet felszámolására.

2013. július 13. 18:51
Csizmadia László
CÖF

„Tisztelt Elnök Úr!

Magyarország polgáraiként úgy ítéljük meg, hogy elérkezett az idő, amikor hangot kell adnunk véleményünknek arról, ami az elmúlt időszakban az Európai Unió Parlamentjében történt.

Hazánk az elmúlt két évtizedben olyan nagyszerű eredményeket tudott felmutatni, amelyekben nekünk, civileknek elvitathatatlan érdemeink vannak. 40 év államszocialista diktatúrát követően saját erőnkre támaszkodva, gyakorlatilag minden külső segítség nélkül kellett felépítenünk egy demokratikus jogállamot, és ez a folyamat, a rendszerváltás mind társadalompolitikai, mind közjogi értelemben a mai napig része a mindennapoknak. Megítélésünk szerint azonban számos közösen elért vívmány veszélybe került Strasbourg »Tavares jelentést« elfogadó, múlt szerdai döntése nyomán.

Meggyőződésünk, hogy az Európai Parlament egy nagyon veszélyes útra lépett. Olyan alapvető elveket sért, mint a nemzeti szuverenitás és önrendelkezés, megkérdőjelezve egyúttal a magyar Országgyűlés döntési kompetenciáját és legitimitását. Az EP ugyanakkor a Koppenhágai Bizottság létrehozására irányuló szándék támogatásával talán még súlyosabb jövőképet vetít előre, felvetve a lehetőségét a visszamenőleges szankcionálásnak, ami álláspontunk szerint elfogadhatatlan.

Tisztelt Elnök Úr!

Kérjük, hogy állítsa helyre az Európai Parlament tekintélyét a magyar emberek előtt és szüntesse meg azt a kettős mércét, amely kézzel fogható módon jelen van az EP Tavares jelentéssel kapcsolatos döntésében. Kérjük, hogy mindenekelőtt ne támogassa a Koppenhágai Bizottság felállítását, amely első sorban egy kontroll és gátlás nélküli zöldpárti képviselő személyes ambícióinak tárgya és célja. Haladéktalanul felszólítjuk egyúttal az EP állampolgári jogokkal, illetve bel- és igazságügyi kérdésekkel foglalkozó szakbizottságát, hogy indítsanak vizsgálatot az Unió tagállamai valamennyi alaptörvényének és közjogi struktúrájának az átvilágítására, amely egyúttal rávilágíthat az elfogadott jelentés visszásságaira és egyoldalú megállapításaira. Álláspontunk szerint ugyanis csupán egy átfogó, minden tagállamra kiterjedő alapvető vizsgálat teremthet tiszta, átlátható helyzetet.

Jelezni kívánjuk ugyanakkor, hogy amennyiben az objektivitás helyreállítására nem tesz kísérletet az EP, illetve realizálódnak a Koppenhágai Bizottsággal kapcsolatos aggodalmaink, mi minden rendelkezésre álló eszközzel fel fogunk lépni ezen jogsértő helyzet felszámolására, beleértve azt a lehetőséget is, hogy az Európai Bíróság előtt kívánunk gátat szabni az Európai Parlament ámokfutásának.

Budapest, 2013. július 12.

A Civil Összefogás Fórum, a Civil Együttműködési Tanácskozás és a Szellemi Honvédők nevében

Csizmadia László

alapító, szóvivő”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 227 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Freeman04
2014. január 20. 01:37
..."40 év államszocialista diktatúrát követően saját erőnkre támaszkodva, gyakorlatilag minden külső segítség nélkül kellett felépítenünk egy demokratikus jogállamot"... Ezzel jelentős változásokat értünk el, mint pl.: A munka jelképei megváltoztak. Az eddigi sarló-kalapácsot felváltotta a fagylalt és a galamb. Aki nem nyal, repül. :) Forrás: http://legjobbviccek.hu/a-munka-jelkepei
Ouroboros
2013. július 15. 09:17
Nagyon örülök, hogy megismerhettem Főcivil Úr véleményét, rendkívül szórakoztató volt :) „Jelezni kívánjuk ugyanakkor, hogy amennyiben az objektivitás helyreállítására nem tesz kísérletet az EP, illetve realizálódnak a Koppenhágai Bizottsággal kapcsolatos aggodalmaink, mi minden rendelkezésre álló eszközzel fel fogunk lépni ezen jogsértő helyzet felszámolására, beleértve azt a lehetőséget is, hogy az Európai Bíróság előtt kívánunk gátat szabni az Európai Parlament ámokfutásának.” Hát nem lennék most az imperialisták helyében :)
flyb
2013. július 14. 20:48
Az alkoholista brancs megszólalt. Legalább még nevetségesebbé tette a kormányt, meg a főnöküket. Mennyi buggyant ember van a fideszben. A jobbágyaikról nem is beszélve. Pénzért minden korlátoltságra kapható a magyar ember gerinctelen, bunkó némelyike.
Zokni
2013. július 14. 11:50
Tisztelt Alapító úr! Csináljunk úgy, mintha komolyan vennénk azt, amit leírt, és nem tudnánk, hogy valójában belföldi politikai érdeket támogat általa. Tévedés, hogy a rendszerváltás CSAK a hazánk civil összefogásának köszönhető, sőt ellenkezőleg: az objektív késztetések (effektív becsődölt szocializmus) hatására éppenséggel a politikai, gazdasági, és értelmiségi elit tette az oroszlánrészt, - a széles értelemben vett “civil” népesség csak elszenvedte, eltűrte, mintegy belenyugodott a változásba. Hazugság, hogy az EP sértené Magyarország döntési kompetenciáját, és legitimitását. Ugyanis éppen arra hívta fel a figyelmet, hogy hazánk a belépésekor elfogadott közösségi elveket, demokratikus intézményeket, az egész európai értelemben vett demokráciát megvédi honában, maximum fejleszti, tökéletesíti. Ehhez képest EGY politikai erő, nyilvánvalóan saját érdekében, korlátozta a demokratikus “fékek és ellensúlyok” intézményeit, és ÉPPEN EZZEL, ÉPPEN Ő kérdőjelezte meg a nép, – majd minden párt által támogatott – 2004-es döntésének szuverenitását, és az azt akkor képviselő kormányzati erők (I. Orbán-kormány, Medgyessy-kormány) legitimitását. Tisztelt Szóvivő Úr! Nagyfokú tájékozatlanságra vall – ha nem tudnánk persze, hogy ez csak egy kormánypárt-kampány lózung…– a nevetséges “kettős mérce” emlegetése egy olyan bonyolult érdekszövetség megítélésében, mely legfeljebb csak VÉGEREDMÉNYBEN áll azonos érdekek platformján, és mely érdekek állandóan változnak az azt meghatározó társadalmi-gazdasági világesemények következtében. Ostobaság, hogy a koppenhágai bizottság valamiféle ötletelés volna, hiszen ismert volt a probléma. Nevezetesen, hogy nem elsősorban Orbánnal, és a „magyarokkal” van a gond, hanem azzal, hogy az egységes elveket, melyeket a belépők elfogadtak annak idején, mi módon lehetne megvédeni a tagországok éppen uralmon lévő figuráinak személyes politikai érdekeltségeivel és gátlástalanságával szemben. EZ igazolja, hogy nincs szó személyeskedésről, hanem éppenséggel a cél a tartós megoldás keresése, melyre sajnálatos módon éppen a MI Viktorunk adta az apropót. “Ámokot” meg most MEGINT Orbán “fut”, mióta MEGINT “megvédte a magyarokat”. Csak hát éppenséggel MEGINT egy kisebbséget, Önöket – a klientúrát – védte meg. Minket, többi magyart – a többséget - sajnos MEGINT bajba sodort.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!