Érkezhet az ifjabb Sarkozy a francia politikába, és nem akárki a példaképe
A volt elnök fia az elmúlt 15 év nagy részét az Egyesült Államokban töltötte, s innen visszatérve jelent meg a francia nyilvánosságban.
A jobboldali, keresztény és nemzeti kormányoknak mindig olyan ellenzékük – is – van, amely a fennálló politikai konstellációt a megtestesült pokolnak érzi.
„Megmondom őszintén: az a baj ezekkel az eörsiánus megnyilvánulásokkal balliberális művészek, irodalmárok, közírók, tudósok stb. részéről, hogy valóban negatív érzelmi elfogultság vezeti őket. Gyűlölet, utálat, hányingerérzet Magyarországgal szemben. Ezt kár lenne tagadniuk, ez tökéletesen érződik minden mondatukból. De talán nem is tagadják.
Azt kérdezem viszont, hangsúllyal: miért van ez? Honnan ez a gyűlölet, honnan ez a gyomorból felsavazódó megvetés? Amely egyébként – ímhol az utánpótlás – azoknak a fiataloknak az arcán is ott volt, akik a Fidesz-székház előtti első tüntetésen a párbeszédet elhárítva egy centiről üvöltöztek faarcú zombiként Selmeczi Gabriella és Kocsis Máté arcába. De honnan van ez?
Hosszú lenne ezt most kibontani. Egy azonban biztos: Magyarország dolgát végtelenül megnehezíti, hogy a jobboldali, keresztény és nemzeti kormányoknak mindig olyan ellenzékük – is – van, amely a fennálló politikai konstellációt a megtestesült pokolnak érzi. Ez borzalmas hungarikum, amellyel az euroatlanti közösségben talán teljesen egyedül vagyunk, de az Európai Unióban biztosan. A demokrácia nemzeti keretek között működik. Ezáltal a demokrácia alapkövetelménye, hogy a benne szereplők mindegyike szolidáris legyen nemzetéhez, a nemzeti érdekeket tartsa szem előtt, akkor is, ha neki nem tetsző kormány van éppen hatalmon.
Ha viszont vannak csoportok, akik magyarként szélsőségesen magyarellenes, az Orbán-kormány elleni forradalmi lázadásra buzdító nemzetközi csoportok nyelvezetét használják, akkor valóban veszélyben a demokrácia – de miattuk van veszélyben. Láthatóan egy sajátos, sehol nem látott, egyedülálló törésvonal osztja meg Magyarországot.
Segítsenek nekem! Miről szól ez a törésvonal?”