Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
Matolcsyék rapid munkát végeztek, Magyarország korábban elismert, szükségszerűen konzervatív, hosszú távú monetáris politikája a romokban hever.
„Király Júlia, a Magyar Nemzeti Bank hétfőn lemondását bejelentő alelnöke Áder János köztársasági elnökhöz - és másolatban a kormányfőhöz, valamint a Fidesz-frakcióvezető gazdasági bizottsági elnökhöz – eljuttatott levelében így indokol: »A Patyomkin-megoldások legfeljebb ideig-óráig segítenek. Attól még nem jó a monetáris politika, ha olyan döntések születnek, amelyek ugyan sok hasznot nem hajtanak, de nem döntik össze a forintot – ez nem lehet sikerkritérium.« A neves közgazdász visszaigazolja, amit oly sokan sejtettünk, Matolcsy György miniszterként, jegybankelnökként semmit sem változott. A kedves vezető számára ez a vonzereje.
Bátran vállalom az indián körökben járatos szakértők kritikáját, Király Júliával a jegybanki hitelesség utolsó mohikánja távozott. A világ nemzeti bankjai környékén a hitelesség alapkövetelmény, a Matolcsy-éra számára viszont teher. Csurka István elhíresült mondásával, »a szakértelem bolsevista trükk.« Aki rendelkezik vele a Szabadság téri palotában azt vagy évekig próbálták ellehetetleníteni (Simor András volt elnök), vagy a váltás után elzavarták (a szakértői stáb java része), de olyan is akadt, aki egzisztenciáját féltve behódolt, korábbi távolságtartó függetlenségét feladva (elenyésző kisebbség). Király Júlia felállt, pártkatona dilettánsokkal nem akar egy levegőt szívni. Nincs kétségünk afelől, hogy a kormánypárt háza táján már készen áll valaki, akit a miniszterelnök majd megjutalmaz a közel kétmillió forintos jövedelemmel.”