Álbaloldali erőkkel sem kívánunk szövetkezni

2013. március 27. 08:34

Nemet mondtunk az E2014-PM legutóbbi megkeresésére is, ugyanis számunkra értelmezhetetlen volt a szövetség nevében fellépő Bajnai levele. Interjú.

2013. március 27. 08:34
Szél Bernadett
Magyar Hírlap

– Ezért mondtak nemet Bajnai Gordon legutóbbi levelére?

– Valóban nemet mondtunk az Együtt 2014-Párbeszéd Magyarorszá­gért legutóbbi megkeresésére is, ugyanis számunkra értelmezhetetlen volt a szövetség nevében fellépő Bajnai levele. Az LMP már korábban többször demonstrált az alkotmányosság megvédése érdekében. Emlékeztetnék arra is, hogy az MSZP által összehívott ellenzéki kerekasztalhoz sem ültünk le, hiszen le akarjuk váltani az Orbán-rezsimet, s az ehhez elvezető útért felelős álbaloldali erőkkel sem kívánunk szövetkezni.

– Mégis olvashatunk olyan elemzést, hogy bármit is mondanak most az LMP-sek, 2014-ben beállnak az MSZP mellé.


– Az LMP már számtalan jelét adta annak, hogy nem lehet eltéríteni a küldetésétől. Emlékezetes, hogy a távozó PM-sek megkínáltak minket a frakciószövetséggel, de visszautasítottuk az elveinkkel, az értékrendünkkel összeegyeztethetetlen alkut, holott felszólalási lehetőségeket és komoly forrásokat vesztettünk. Egy sor alkalmazottunknak fel kellett mondanunk, és az Országház épületében nemhogy frakcióirodánk nincs, de még egy kis szobánk sem. Persze azt lehet mondani, a kilépések miatt megszűnt a frakciónk, de az LMP mégiscsak a saját nevén és jogán került be a parlamentbe három évvel ezelőtt. 2014-ben ugyancsak erre készülünk. Azért is gondolom úgy, hogy újra növekszik a támogatottságunk, mert egy ideje már két témára különösen nagy hangsúlyt fektetünk, mégpedig az antikorrupciós politikára és a munkahely-teremtési programunkra, amelynek a helyi gazdaságfejlesztés az egyik prioritása. Ez a két terület gyakorlatilag mindenkit érint az országban.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 56 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gubenc
2013. március 27. 17:35
A FIDESZ jó eséllyel igenis nyerni fogja a következő választásokat. A hazudozás mint stratégia viszont csak rövid távon működik. A FIDESZ-nek lesz még négy éve, és az istenadta nép majd meg fogja tanulni, hogy a "rezsicsökkentés", "szabadságharc" és az "unorthodoxia" mibe kerül neki az életminősége szempontjából. Nem kell a média uralmat sem túlmisztifikálni a valóság tapaszalata egy idő után felülírja a dumát, és a sikerkampány bumerángként hullik vissza arra, aki elkövette. A nagyot ugrik a pannon puma című dumára mindenki emlékszik még ugye. A bili valószínűleg 2018-ban fog kiborulni, amikor már lesz elég idő, hogy a FIDESZ hívek is megismerjék a pártjukat, ahogy az működik valójában. Én arra tippelek, hogy lesz egy nagy vákum ezután. Az MSZP - SZDSZ hibákra meg elmékezni fognak, ha más nem a FIDESZ majd emlékezteti őket. Az LMP-nek addig kell túlélni, amíg az emberek be nem látják, hogy a FIDESZ-el sem jártak jobban. Ekkor igény lesz majd új pártokra is. Alapvetően az LMP egy baloldali, szociáldemokrata jellegű politikát akar csinálni, ezért jó ellensúlya lenne az elég erős magyar jobb oldalnak. Ugyanakkor a stratégia kockázatos, ha a következő választáson az LMP nem éri el az öt százalékot, akkor mehetnek a belettba ugrálni. Ezt elég kétesélyesnek látom.
Soma
2013. március 27. 11:54
Szélhámia ez a javából! Az SZDSZ mindenhová n szeretne benyomulni, ezért osztódott az LMP.
Gépész53
2013. március 27. 11:41
Kedves Bernadett! Álljatok össze a Thürmer Gyusziékkal, ők "valódi" baloldal! Ha meg nem értitek meg, hogy az összefogásra a Fidesz által kreált választási törvény kényszeríti rá az ellenzéket, akkor kb. 0,2%-kal mehettek a levesbe!
libatolvaj
2013. március 27. 11:24
Az LMP még nem talàlta meg az identitàsàt?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!