Itt vannak a számok: így működik a rezsicsökkentés
Bár a rendszert több kritika éri, a számok nem hazudnak,: az áram- és a gázrezsi egy friss felmérés szerint is Magyarországon a legalacsonyabb az Európai Unión belül.
Fontos a költségvetési konszolidáció, ám egyre több jel szerint 2013-ban is recesszióban marad az ország, esetleg stagnál a gazdaság, ami hencegésre aligha ad okot.
„Ám arra összességében aligha lehet számítani a kormány jelenlegi intézkedéseit vizsgálva, hogy a korábbi trend megtörik. Vagyis az állítólag extraprofitot termelő cégek maradnak a présben. Ám ezek a magukat »degeszre kereső« cégek nem fordítanak majd beruházásra, s miután Magyarország alapvetően forráshiányos hely, nem pusztán fejlesztések nem lesznek, hanem amortizálódnak a meglévő eszközök is.
Újból rögzítem: fontos a költségvetési konszolidáció, ám egyre több jel szerint 2013-ban is recesszióban marad az ország, esetleg stagnál a gazdaság, ami –tekintve, hogy az idén recesszióban vagyunk – hencegésre aligha ad okot.
Túl azon, hogy a globális gazdasági környezetből fakadó bizonytalanságokra is számítani lehet, itt lenne az ideje szövetséget kötni a hazai piaci szereplőkkel, és megnyugtatni a külföldieket is, hogy előbb-utóbb majd csak stabilizálódik a magyar adórendszer és a gazdaságpolitika – mondjuk 2013-tól. Mert a gyakori politikai, jogi és intézményi változások miatt kiszámíthatatlan üzleti környezet jött létre, s az adók célja nem pusztán a dézsma, hanem a versenyképesség javítása is.”