„Pedig a piac szereplői azt üzenik, hogy elszámoltatásból és nemzeti büszkeségből még nem lesz gazdasági növekedés. Árulkodóak a Központi Statisztikai Hivatal nemzetgazdaságot érintő jelentései: mínuszban a legtöbb ágazat produkciója. A multikon kívül, amelyek exportra termelnek, pang minden Magyarországon, a versenyszférából érkező leépítések pedig azt jelzik, nemhogy stabilizálódna, inkább rosszabbodik a helyzet. Bármennyien is dolgoznak közhasznú munkásként – egyébként senki sem vitatja annak esetleges társadalmi hasznosságát –, a fűnyírástól még nem nő a GDP.
Tehát komoly piaci nyomás nélkül aligha várható ezen a téren fordulat. Mindenesetre lényegesek lesznek a túlzottdeficit-eljárással kapcsolatos uniós fejlemények is. E téren a következő felülvizsgálat szeptemberben lesz – ha pedig a kormányzat nem módosítja a költségvetési terveit, amelyek eltérnek az Európai Bizottság korábbi verdiktjétől, azzal a túlzottdeficit-eljárást, vagyis az uniós pénzcsapok elzárásának lehetőségét kockáztatja.
A képlet amúgy nem túl bonyolult: a kormánynak a mostaninál jóval szerényebb, a kockázatokat is figyelembe vevő gazdasági prognózist kellett volna összeállítania, ennek kellett volna megalapoznia a jövő évi büdzsét. Mind az IMF, mind pedig az EU jóval óvatosabb tervezést várt el a kormánytól a következő évre, és azt, hogy a költségvetési folyamatokban vegye jobban figyelembe az európai és világgazdasági folyamatokat. Lazítást pedig sem a gazdasági növekedés érdekében, sem pedig a 2014-es választások megnyerése érdekében ne lehessen érvényesíteni!”