Egy budapesti templomnál látták utoljára, egy szír börtönből került elő az amerikai férfi
Travis Timmerman arról is mesélt, milyen volt hónapokig az Aszad-rezsim börtönében ülni.
Bassár el-Aszadot és rezsimjét nem azért akarják megbuktatni, amiért úgy bánik népével, ahogy, hanem azért, mert nem akarja kinyitni országát és annak erőforrásait a globalizmusnak.
„Bassár el-Aszadot és rezsimjét nem azért akarják megbuktatni, amiért úgy bánik népével, ahogy, hanem azért, mert nem akarja kinyitni országát és annak erőforrásait a globalizmusnak, ami nyilvánvalóan rávetné magát, mint kiscsirkére a kánya. Ő szeretné ugyanis kiszipolyozni, ahogy tette eddig is, de ez egyben azt is jelenti, hogy egy szuverén, helyi entitást akar fenntartani, mert enélkül nem megy. Ráadásul ennek érdekében összekacsint olyan hatalmakkal, amelyek hasonlóan gondolkodnak saját jövőjükről, tegyék azt diktatórikus, vagy éppen irányított demokratikus stílusban. Oroszország és Kína nem emellett a nehezen védhető figura mellett áll ki, hanem saját érdekeik mellett. Rezsimek, nemzetközi áramlatok jönnek-mennek, de az országnak maradnia kell – ez filozófiájuk alapja. Szemben a globalizmussal, ami a »Világ fogyasztói egyesüljetek!« transzparens alatt teremtené meg a kozmopolita egy százalék hatalmát a plázákban lezsibbasztott massza felett.
A küzdelem folytatódik. Az otthonokért, a hagyományokért, a sokszínűségért, ha kell, hát a saját kis disznóólért is. A csaták embertelenek, a résztvevők pedig egytől egyig visszataszítók lehetnek. De nem is ez a lényeg.”