A nap, amikor Ázsiába költöztünk

2012. július 27. 17:25

Egy magát korábban konzervatív politikusnak valló Orbán teljes mértékben elrugaszkodott a valóságtól.

2012. július 27. 17:25
Földi Bence
Campusonline

„Nos, elég elkeserítő, hogy egy ország vezetője ilyen lesújtó véleménnyel van saját állampolgárairól, azokról, akik közvetve a miniszterelnöki székhez juttatták. Ami még rosszabb, hogy egy magát korábban konzervatív politikusnak valló Orbán teljes mértékben elrugaszkodott a valóságtól, a magyar nemzeti hagyományt sutba vágta (elvégre »Szűz Mária népét« nevezte félázsiainak), és a történelmünket is újraértelmezte. A magyarságot olyan népcsoportnak állította be, ami igényli a vezetést, nem érett a szabadságra, mint a skandináv népek.

Érdekes lenne egy olyan történelemkönyvet összeállítani, ami ezt a felfogást támasztaná alá (bár nem akarok ötleteket adni!). Így kimaradna 1222, 1514, 1526, 1703-1711, 1848-49, 1921, 1956, 1989 eseménytörténete, azon eseményeké, amikor egyértelműen a szabadság oldalára állt a magyarság. Úgy néz ki, hogy ez országunk vezetőjének mit sem számít. Tény, hogy a magyar nép (nem népség!) fiai hajlamosak a széthúzásra, konfliktusokra, de a legkomolyabb krízishelyzetekben - mint láthattuk történelmünk során - képes az összefogásra.

A központilag kierőszakolt összefogás időszakai többnyire elnyomást hoztak a magyarságra, elég ha csak a Habsurg-kor legzivatarosabb évtizedeire, a náci megszállás időszakára, vagy a kommunista diktatúrára gondolunk.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 40 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
brabant89
2012. július 28. 12:27
"Annyi azonban bizonyos: megvan a reális lehetősége annak, hogy a magyar politika következő tizenöt-húsz évét ne a duális erőtér határozza meg, amely állandó értékvitákkal, megosztó, kicsinyes és fölösleges társadalmi következményeket generál. Ehelyett huzamosan létrejön egy nagy kormányzó párt, egy centrális politikai erőtér, amely képes lesz arra, hogy a nemzeti ügyeket megfogalmazza - és ezt nem állandó vitában teszi, hanem a maga természetességével képviseli." Azaz Orbán Viktor legszűkebb köre megfogalmazza a nemzeti ügyeket - (látjuk is ezeket: államadósságcsökkentés minden áron, magánnyugdíjpénztárak felszámolása, közmunka rendszer, felsőoktatás átalakítása, bírók nyugdíjaztatása stb.) - amit a centrális erőtér a maga természetességével képviseli (láttuk, a Fidesz-KDNP képviselői mindent megszavaztak, amit eléjük terjesztettek, akár az utolsó pillanatban benyújtott módosítók formájában is). Ez tehát a jó irány, és ezért van összefogás. Akinek ez nem tetszik, az ellenforradalmár, illetve pancserpuccsot szervez. Na de mit csináljon pl. az a jobboldali, aki szerint ez nem jó irány. Hol lehet ezt megvitatni. Szabad-e megvitatni, minthogy az állandó értékviták "megosztó, kicsinyes és fölösleges társadalmi következményeket" generálnak.
garibaldi
2012. július 27. 23:15
Bezzeg, mikor Slota ázsiaizott minket, akkor mekkora tiltakozás volt a jobbon. Most meg erény. Éljen a következetesség!
nemormester
2012. július 27. 22:59
Bence gyerek, buta vagy, de helyezkedsz.
janika
2012. július 27. 21:03
MIndent félre lehet megyarázi és aki valamit nem akar megérteni az nem is fogja.(Gittrágás)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!