Fukusima tanulságai

2012. március 13. 18:03

A legfontossabb tanulságnak annak kéne lennie, hogy nincs biztonságos atomenergia.

2012. március 13. 18:03
Jan Beranek
HVG

…Nem fogom elfelejteni 2011. március 11-ét és az azt követő napokat. A végigdolgozott éjszakákat, a fukusimai atomkatasztrófa helyszínére küldendő Greenpeace-csapat megszervezésével töltött időt. Gondolatban én is ott voltam Japánban, aggódtam az emberekért, akiket a természeti katasztrófa után egy kibontakozó atomkatasztrófa is fenyegetett. Csak arra tudtam gondolni, milyen hősiesen küzdenek az erőmű dolgozói, akik életük kockáztatása árán – versenyt futva az idővel – próbálták elkerülni a legrosszabb forgatókönyvet, amelynek bekövetkezte azt jelentette volna, hogy még Tokiót is ki kell üríteni.

 
Még emlékeztem az 1986-os csernobili atombalesetre, és a fukusimai katasztrófát látva, azt hajtogattam magamban: ennek soha többé nem szabad előfordulnia. (...)
 
A legfontossabb tanulságnak annak kéne lennie – amit tanulmányunk is alátámaszt, hogy –, hogy nincs biztonságos atomenergia, hiába akarják elhitetni velünk, hogy a nagyobb reaktorbalesetek bekövetkezésének esélye csupán egy a millióhoz.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
vonósugár
2012. március 19. 12:26
ki-kitől veszi az áramot ennél azért bonyolultabb, nem úgy működik mint a játszótéren amikor pitike nyalókáért lapátot kap cserébe. also a franciák meg nyalják a csigát rendesen a sok atomerőmű miatt. az persze más kérdés hogy a cégek közben rommmá keresik magukat. http://pozitivenergy.blogspot.com/2012/02/nuklearis-energiatermeles-hatasai.html
Agricola
2012. március 14. 08:33
Megértem Beránek úr aggodalmait: Olyan nagyon sűrűn lakott országban, mint Japán, vagy Németország egy atomkatasztrófa, mint a csernobili, sokkal súlyosabb következményekkel járhat, mint ritkábban lakott területeken. Hatalmas területek válhatnak hosszú időre lakhatatlanná. Ez is egy súlyos kockázat, meg az is, hogy a fosszilis tüzelőanyagok drágulnak és a gazdaság növekedési sebessége emiatt valamelyest visszaesik.
Csomorkany
2012. március 13. 20:09
Szerintem sincs biztonságos atomerőmű egy cunaminak kitett partszakaszon egy közismerten állandó földrengéseknek kitett országban. Akkor ezt megbeszéltük. Fukushima tanulsága, hogy az ilyeneket le kellene bontani.
elfelejtette
2012. március 13. 18:24
Semmi probléma, az évtized végére Németországban nem lesz atomerőmű. Jó kis kísérleti projekt lesz, majd meglátjuk, mihez kezdenek a helyzettel. Szerintem kénytelenek lesznek gázzal fűteni az erőműveket, az ipar nem állhat le. Ződ megoldás a javából.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!