Levél Fukuyamának

2012. február 28. 16:43

Mindezek végén fel kell tennem a kérdést: valóban hisz ön a demokráciában? Vagy csak a liberalizmust félti?

2012. február 28. 16:43
Nagy Ervin
Nagy Ervin
Oikosz

„Magyarországon – elfogadva a klasszikus liberalizmus minimumát, de tagadva a modern változatát – egy nemzeti, keresztény és konzervatív értékeket is felvállaló politikai tartalom került hatalomra. Ne felejtse el: a többség szabad akaratából! Másodszor. Komolyan gondolja, hogy a nemzeti bank ellensúlyt kell, hogy jelentsen a kormányzatnak? A nemzeti bank feladata a monetáris politika vitele (a kormányzattal összhangban), az árstabilitás fenntartása, a pénzügyi rendszer stabilitásának biztosítása, és a devizatartalékok kezelése. Nem a kormánypolitika megfékezése. Továbbá: a legerősebb hatalmi fék, az Alkotmánybíróság, az ön hazájával ellentétben, Magyarországon létezik és működik. Mi mégsem aggódunk az amerikai demokráciáért. A sajtóról pedig csak annyit: abban az országban, ahol címlapon lehet írni a vélt diktatúráról, ott valójában véleményszabadság van. Harmadszor: Az EU és az IMF funkciója nem lehet a tagországokon belüli hatalmi ellensúly képzése. Már csak azért is farizeus elgondolás ez, mert pontosan Brüsszelből gyakoroltak nyomást Görögországra és Olaszországra, hogy cseréljenek kormányt választások nélkül. A népakaratot tették ezáltal semmissé. Negyedszer: emlékeztetni szeretném önt, hogy mindeddig nem volt az országban élő kisebbségeknek lehetősége alanyi jogon képviselőket küldeni a parlamentbe. Az Orbán-kormány kezdeményezésére a következő választásokon már lesz. (Szemben jó néhány európai országgal) A párbeszédben pedig a kormány több lépést is tett a demokrácia közvetlenebbé tételéért, mint bármelyik elődje. A sarkalatos törvények esetében konzultációt tartott, melyben minden magyar állampolgárnak lehetőséget biztosított a véleménykifejtésre.  Legvégül. Hogy senki nem bízna a Fidesz kormányzásában? Gyurcsány Ferenc számonkérése pedig antidemokratikus lépés lenne? Ön nem olvassa a közvélemény-kutatási eredményeket? Vagy elfogult liberális oldalakon tájékozódik csupán?”


az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 50 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
MacPhisto
2012. február 29. 00:18
"A sarkalatos törvények esetében konzultációt tartott, melyben minden magyar állampolgárnak lehetőséget biztosított a véleménykifejtésre." LOL Ez hülye bazmeg.
nyugi
2012. február 29. 00:00
Gondolod?
Erik a Narancs
2012. február 28. 22:24
Ki a fasz az a Nagy Ervin ?
Öreg
2012. február 28. 21:35
Kedves Uraim, jó lenne véleménynyilvánítás előtt tudni, hogy Fukuyama mintegy tíz évvel ezelőttig olyan szaktekintély volt, akit perdöntőként idéztek a gazdaság-politikai vitákban, de az utóbbi években az általa hangoztatott "axiómák" sorra megbuktak, azaz nem váltak valósággá és ma már nem perdöntőek a szavai. Emiatt-mint a liberális gazdaság érdekeinek hátvédharcosa-egyre csökkenő tekintéllyel próbálja elveinek és szavahihetőségének maradékát védeni! Akinek ez kevés, olvasson tőle egyet-mást és megérti, mire gondolok.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!