Karinthy Frigyes négy nappal a halála előtt adott, soha meg nem jelent interjúja bukkant fel 86 év elteltével
A 22 éves, kezdő újságíró cikke az író halála miatt nem került nyomtatásba.
Véleményem szerint a YouTube jelentheti a következő evolúciós lépcsőfokot, ahol már csatornák milliói közül válogathatsz, bárhonnan, bármilyen eszközről – akár tv-ről is.
„Miről szólnak a megkötött megállapodások, hogyan érintik ezek a magyar netezőket?
A YouTube magyar változata a felhasználóknak elsősorban arra ad lehetőséget, hogy több magyar tartalmat fedezhessenek fel, illetve tölthessenek fel, jobban egymásra találhassanak. A partneri megállapodások pedig elsősorban az alkotóknak, szerzőknek, zenészeknek, jogbirtokosoknak jelentenek majd változást, hiszen immár ők maguk dönthetik el, hogy engedik-e jogvédett tartalmaik felhasználását a felületünkön. A megállapodásokkal lehetőség nyílik arra is, hogy a jogtulajdonosok megoszthassák a tartalmaikat, és ebből pénzt kereshessenek, a videóikon futó reklámok nézettsége után. Ezzel egy óriási közönség nyílik meg előttük, hiszen már most is világszerte 800 millió havi felhasználónk van. Persze dönthet úgy is a jogtulajdonos, hogy nem akarja a Youtube-on látni a saját klipjeit, számait. Emögött egy összetett azonosító rendszer áll (Content ID), amivel a szerző befolyásolhatja művének felhasználhatóságát. (...)
Eddig is volt pornószűrő a YouTube-on, most már nálunk is lesz jogi szűrő. Ha már Magyarország felé nyitnak, mit kezdenek a gyűlöletbeszéddel?
Arra, hogy a felületünkre mit lehet feltölteni és mit nem, világos szabályok, közösségi irányelvek vonatkoznak. Ezeket a szabályokat részben automatizált megoldásokkal tartatjuk be. Másrészt számítunk a közönségre is, a nézők ugyanis a kifogásolható tartalmakat megjelölhetik. A videomegosztón egy meglehetősen aktív közösség szerveződött, akik ha úgy tetszik, »járőröznek« a YouTube-on, és megjelölik a szabályainkkal ütköző tartalmakat. Ezek a jelzések átmennek egy részben automata, részben »humán« szűrőn is. Természetesen a helyi törvényeket és kulturális normákat, szokásokat is tiszteletben tartjuk, ezért a felhasználókat is értesítjük, amikor az általuk feltöltött tartalom az adott országban érzékenynek számíthat. Ugyanakkor itt is figyelnünk kell az egyensúlyra, hiszen találkozhatunk olyan esetekkel is, amikor például egy ország elnyomó rezsimje ítéli kártékonynak egy civil újságíró tényfeltáró videoriportját.
A YouTube mostanában egyre inkább az élő közvetítések felé fordul, ezzel tovább »tévésedik«. Mi lesz ebből, YouTube TV?
A videomegosztónkra már eddig is sokan olyan platformként tekintettek, amely kiválthatja a hagyományos tévét. Ennél azért összetettebb a történet, többek között azért, mert egyre többen tévén néznek YouTube-videókat. Ezt a folyamatot inkább ahhoz hasonlítanám, mint ami az Egyesült Államokban történt a nyolcvanas években, amikor a három nagy tévéhálózat piacán felbukkant a kábeltévé. Véleményem szerint a YouTube jelentheti a következő evolúciós lépcsőfokot, ahol már csatornák milliói közül válogathatsz, bárhonnan, bármilyen eszközről – akár tv-ről is. Az élő közvetítésekkel többek között koncerteken, sporteseményeken is kísérletezünk. Az egyelőre limitáltan hozzáférhető Hangout in air szolgáltatásunkkal pedig a videokonferenciázást, közös videonézést próbáljuk megvalósítani. Ahogy 2005-ben úttörők voltunk a videomegosztásban, most az »élő megosztás« lehet a következő lépés.”