A polgárháború szélén táncol Amerika, sorsdöntő választás előtt áll az ország
Az Egyesült Államokban forrnak az indulatok, az elnökválasztás csak tovább fokozhatja az ellentéteket.
Az emberek, úgy tűnik, bíznak a Fidesz politikájában, de tudomásul venni a kritikai észrevételeket is. Interjú.
„Két időközi választás után foglalhatja csak el helyét a parlamentben. Nehéz volt kivárni a mandátumot? - kérdeztük a püspökladányi időközi országgyűlési választás nyertesétől, a fideszes Bodó Sándortól.
Nem így merült fel a kérdés. Szomorú és tragikus okból kellett időközi választást kiírni [Arnóth Sándor halála miatt], illetve féltem, hogy elfogy az emberek türelme. Nem volt egyszerű ekkora részvételt sem produkálni. Az első választás első fordulójában 33 százalék volt a részvételi arány, akkor 50 kellett volna. A második fordulóban 24 százalék volt, akkor 25 kellett volna. Ma már nem is azt kérdezték, hogy nyertem-e, hanem, azt, hogy kell-e még menni szavazni, hogy képviselő legyek. Szerencsére a törvényalkotók időközben úgy döntöttek, hogy a második fordulóra eltörlik a részvételi küszöböt. Az emberek, úgy tűnik, bíznak a Fidesz politikájában, de tudomásul venni a kritikai észrevételeket is.
Milyen kritikai észrevételeket fogalmaztak meg?
Nem kritikát, hanem azt, hogy látják: eladósodott az ország, gazdasági és erkölcsi válság van, kezelni kell a devizahitelesek baját, és még sorolhatnám.
Meglepte a Jobbik szereplése? Mitől olyan erős a városban ez a párt?
Igen, meglepett de ha mindent összeadunk, még mindig jelentős a különbség. A problémát fölvetni egyszerű, megoldást is le kell tenni mellé. De más pártok dolgaival nem nagyon foglalkozom.”