A régi lemez

2011. szeptember 02. 11:37

Nincs és nem is volt itt szó kilábalásról, a magyar gazdaság 2006 óta folyamatosan válságban van.

2011. szeptember 02. 11:37
Benke Dávid
VG.hu

„Nincs és nem is volt itt szó kilábalásról, a magyar gazdaság 2006 óta folyamatosan válságban van. Ha ránézünk az elmúlt évek beruházási adataira, illetve a tragikusan gyenge friss számokra, nehéz ennél kedvezőbb következtetést levonni.

Persze ez nem minden gazdasági ágra egyformán igaz. Ahogyan az Egyesült Államokban, úgy nálunk is az ingatlanok felől indult el az egészségtelen folyamat, és a mai napig ez a legfőbb gátja is annak, hogy visszatérjünk a normál kerékvágásba.

Egy gazdaságban a tőke nagyobbik része a legtöbbször ingatlanokban testesül meg, az egyéb fogyasztási és termelési javak értéke ritkán közelíti azt meg. Így tehát amikor az ingatlanok ára csökken, az ebből adódó vagyonvesztés bénítóan hat a gazdaság működésére, elapasztja a hiteleket, csődhullámot eredményez és bizonytalanságot szül. Magyarországon ez a negatív spirál már akkor elindult, amikor külföldön még javában fúvódott a buborék. A dolgok jelenlegi állása szerint pedig nálunk tovább is fog tartani, a devizahitelek magas aránya és az elszálló frankárfolyam ugyanis megduplázta azt a vagyonvesztést, ami amúgy is bekövetkezett volna.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Kedves Robi
2011. szeptember 02. 17:09
Elég megalázó ez a többi pártra nézve, hogy ez a szép és okos asszony a maga "gödöravölgyben" intellektusával kenterbe alázza a T. ház többi szopó és szavazó gépét!
Trükkök Százai...
2011. szeptember 02. 16:41
Mintha kissé összekavarodtak volna a szerzők és cikkek... Beszart a szerver?
jakatta
2011. szeptember 02. 11:58
A devizahitelek magas aránya miatt, de főleg a bedőlésükben nagy a bankok felelőssége. Semelyik bank nem vizsgálta azt, vagy ha igen, igen lazán kezelték, hogy tudja-e fizetni majd a törlesztőt a honpolgár. Van lakása, háza? Akkor oké, pecsét rá, aztán adták a pénzt nyakra főre. A bankok hiteleinek nagy részét nem a lakosság, hanem a vállalkozások, vállalatok felé kellett volna kihelyezni. Csak ezen biztos hogy kevesebbet kerestek volna (vagy hosszabb távon ugyanazt). Én még azt is vizsgálnám, hogy a Ft alapú devizahitelek mögött ténylegesen ott volt-e deviza, vagy csak papíron. Mert akkor így nekem is van mondjuk 100 CHF-em, igaz Ft van ráírva.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!