Civil kurázsi és harcmodor

2011. augusztus 29. 11:31

A civil kurázsi most azt diktálná, hogy a devizahitel-szerződésekkel visszaélő bankok ellen össztársadalmi fellépés történjen.

2011. augusztus 29. 11:31
Torkos Matild
MNO

„A szocialisták – miután ellenzékben megvilágosodtak – felfedezték az elkeseredett devizahitelesekben rejlő politikai lehetőségeket, remek ötletekkel álltak elő: állami bérlakásprogramot szorgalmaznak, a közüzemi díjaikat fizetni nem képes embereken is segítenének, sőt szerintük a munkáltatók is beszállhatnának valamiképpen a dolgozóik hiteltörlesztésébe. Ezzel szemben nekem  az az ötletem támadt, hogy a lopás, sikkasztás, korrupciós bűncselekmények miatt jogerősen elítélt politikusok és köztisztviselők bírói ítélettel elkobzott magánvagyonából kellene szociális pénzügyi alapot teremteni a rászorultak megsegítésére.

A civil kurázsi most azt diktálná, hogy a devizahitel-szerződésekkel visszaélő bankok ellen össztársadalmi fellépés történjen. Például ne kérjük olyan bankba utalni a fizetésünket, amely a magyar forintbetétekből adott svájcifrank-alapú hitelt, sőt az ilyen bankokból vigyük át a megtakarított pénzünket olyan bankhoz, amelyik ebben a mocsokságban nem vett részt.

Ha már sikerült megtanulnunk a választást a pártok palettájáról, menni fog az is, hogy a becstelen bankok közül a többiek okulására néhányat szabad, összehangolt döntésünkkel süllyesztőbe küldjük. Nem ártana megtanítani őket arra, mit tehetnek meg a magyarokkal, s mit nem.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 62 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Forsz
2011. augusztus 30. 09:34
A kapitalista bankok csak azt teszik, ami a természetük. Természetesen tudjuk, hogy lapos közhely, de hát mégiscsak az az igazság, hogy nem jótékonysági intézmények! A probléma ott kezdődött, amikor rendszert váltottunk. Ma már tudjuk, hogy így azt nem lehet. A Nyugat több évszázad alatt alakult azzá, ami ma, mi pedig azt hittük, hogy megy ez 24 óra alatt. Az a 40 év, ami szocializmusként beivódott a hazai társadalom gondolkodásmódjába, így, hirtelen, nem törölhető onnan ki. (A szocializmus éveiben is létezett bankrendszer, de annak mohóságát korlátozta maga a rendszer, így mi ezt megszokva, szinte védtelenül keveredtünk bele a kőkemény, farkastörvényű - a kijátszást alapeszmeként kezelő - világba.) A kapitalizmust akartuk és fel sem merült, hogy úgy engedtük azt betörni, mint amiként egy idegen állatfajt hurcoltak be anno egy idegen kontinensre, ahol annak a természetes ellenségei nem léteztek és ebből fakadóan gond nélkül túlszaporodhatott, veszélyeztetve ezzel az eredeti fauna egyensúlyát. Ha csúnyábban fejezném ki magamat, azt mondanám, hogy bután beengedtük a mohó és gátlástalan gyarmatosítókat! A nagyon demagóg és megszállottan ostoba liberálisaink baromira elszúrtak itt mindent. Ezzel küszködünk és fogunk is még sokáig, ha nem értjük meg, hogy mi történik. A kapitalista rendszer kíméletlen! Kíméletlenebb talán, mint eddig bármely más társadalmi formáció; aki fegyvertelen, az elvész. A fegyvert az jelentheti, ha megértjük, hogy nincs szervezett, intézményesített védőháló, nincs pártbizottság, ahova fordulni lehet, ha nagyon ki akarnak cseszni velünk. Nincs kibaszási határ! Torkos Matild ezt sugallja - talán nem is tudatosan, de sejti és sejteti, hogy a széthúzás, a hatalom elvtelen és gyakran igaztalan fikázása a legalkalmasabb terep a kifosztóink számára. Hogy ezekkel az új gyarmatosítókkal csak összefogással tudunk szembeszállni. A rendszerváltást visszacsinálni nem lehet, de szép lassan illene már ráeszmélni, hogy ebben a világban igazi barátok, jóakarók nincsenek, és aki talpon akar maradni, annak ugyanolyan kemény kíméletlenséggel kell a kicseszni akarókkal szembeszállni, miként azok megkísérlik ezt vele. Sajnos ehhez még sok tapasztalatra és talpraesettségre lesz szükség. Éppen ezért a legszarabb embernek azt tartom, aki ma merő ellenszenvből szembe megy az államrezonnal, aki nem bírál, kritizál, hanem ártó szándékkal és készakarva keresztbe tesz.
jan
2011. augusztus 29. 19:32
"a lopás, sikkasztás, korrupciós bűncselekmények miatt jogerősen elítélt politikusok és köztisztviselők bírói ítélettel elkobzott magánvagyonából kellene szociális pénzügyi alapot teremteni a rászorultak megsegítésére." Kurvajó ötlet, csak számolni kéne tudni. Tegyük fel, hogy az elkobzott vagyonból összejön 10 Mrd forint (teljesen irreális feltevés amúgy). Vegyük az átlagos lakáshitel-tartozást optimistán 5 m forintnak. Akkor ebből összesen 2000 rászoruló háztartást lehet kihúzni a bajból.
Pirosz-szka
2011. augusztus 29. 17:32
Azt hiszem, ez elég tanulságos: http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/komment/20110829-simor-andras-mnbelnok-az-foley-amerikai-nagykovetnek-beszelt-a-devizahitelesekrol.html?SYSref=NONE&cmnt_page=4
várúr
2011. augusztus 29. 17:29
Ismét messzemenően egyetértek Torkos Macával. Nincs mit hozzátenni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!