„Révész általánosságban azt kifogásolja, hogy a népszavazás eredménye határozatlan időre kötelezi majd a kormányt. Ez teljesen alaptalan: a jelenlegi szabályozás szerint a népszavazás eredménye három évre köti meg a törvényhozók kezét. Emellett a 2008-as eseményekre emlékeztetve Révész a kormányzás ellehetetlenülésétől tart egy sikeres népszavazás esetén. Szerintem teljesen értelmetlen párhuzamot vonni a 2008-as és a mostani időszak közé. Az akkori népszavazás egy rogyadozó koalíciónak és egy legitimitását már 2006-ban elvesztett kormánynak adta meg a kegyelemdöfést. A FIDESZ hatalomgyakorlási stílusát és a kormányzat centralizáltságát ismerve nehéz elképzelni, hogy most bármi hasonlóra sor kerülne.
Révész kérdéseinkkel kapcsolatos konkrét, tartalmi kifogásai soványabbak. Viszont ha jól értem, azért bélyegez minket demagógnak, kérdéseinket pedig irracionálisnak, mert feltételezi, hogy a magyar gazdaság versenyképességét kizárólag a munkavállalókat védő szabályok lazításával lehet fokozni. Ez a feltételezés hamis. (...)
Révész szerint a Lehet Más a Politika »az a szabad szemmel látható párt, amelyre emberi jogi kérdésekben, a szegények és üldözöttek ügyében a leginkább számítani lehetne«. Nem csak lehetne, hanem lehet is. Az LMP a leghatározottabban kiállt az otthontalanok rendészeti problémaként való kezelése vagy a romák megfélemlítése ellen. Mindazonáltal a népszavazási kezdeményezésünkkel most nem csak a társadalom peremére szorítottakhoz szólunk, hanem azokhoz is, akik bérből és fizetésből élnek, alkalmazottként kemény munkával keresik meg a napi betevőre meg a lakástörlesztésre valót. A kormány munkaerőpiaci intézkedései most az ő jövőbeni létbiztonságukat ássa alá, úgy, hogy a válságnak még továbbra sincs vége.
A szélsőjobb előretörésének egyik fő oka a középosztály kiszolgáltatottsága és húsz éve tartó élet-halál küzdelme a lecsúszás ellen. Ha nem sikerül megakadályozni a népszavazással a kormány intézkedéseit, és tovább folytatódik a középosztály szétzilálása, az megint csak az antidemokratikus erőknek lesz jó.”