„Örök szerelem, ettől nem lehet elszakadni” – így vallott a visszatéréséről a Mandinernek az olimpiai bajnok
Szász Emese a decemberi országos csapatbajnokságon a gyermekei előtt léphet ismét pástra.
Nekem nagyon tetszik a Széll Kálmán terv, de a magyar gazdaság rendbetétele 15-20 évet is igénybe vehet. Interjú.
„- Önnek számtalan területen vannak vállalkozásai. Az ingatlanfejlesztéstől a bankszektorig. Nem olyan régen majdnem a Trigránit birodalom része lett a Népszava is.
- Igen, egyszer megpróbáltam tulajdont szerezni a Népszavában, de akkor nem jutottam sokra az akkori tulajdonosokkal. Annak ellenére, hogy résztulajdont ajánlottam az újság dolgozóinak is. Elkötelezett baloldali voltam mindig, és most is az vagyok. A felmenőim egyike ott volt a Népszava alapítói között. Jelenleg azonban úgy gondolom, hogy csak akkor vállalnék részt a lapban, ha lenne az országban egy szociáldemokrata párt, amit én nem a munkavállalók pártjának, hanem sokkal inkább a kisvállalkozók képviselőjének képzelek el.
- Orbán Viktor nem rég meghirdetett Széll Kálmán terve olyan, mintha a Bajnai-kormány gazdaságpolitikájának a folytatása lenne.
- Nekem nagyon tetszik a Széll Kálmán terv, de azzal mindenkinek tisztában kell lennie, hogy a magyar gazdaság rendbetétele a jelenlegi hatalmas adósságok miatt akár 15-20 évet is igénybe vehet. Az állam hatalmas tartozásait - remélem megírják -, az MSZP hozta össze. Az a párt, amelyet én nem tartok baloldali pártnak. (...)
- De hol vannak ehhez a munkahelyek?
- Állami vállalatokat kell alapítani, amelyekben lennének munkahelyek. Természetesen a magánszférának is munkahelyeket kell teremtenie. Olyan integráló szervezeteket kell létrehozni, amelyek összefognák a magyar mezőgazdaság és az élelmiszeripar termelő tevékenységét. Én a szövetkezeti mozgalom híve vagyok. Abban nőttem fel, annak köszönhetem a legtöbbet. Sajnálatosnak tartom, hogy hazánkban nagyon gyenge az együttműködési képesség a vállalkozók között. Mindenki egyedül akar érvényesülni. Pedig nálunk nagyon kevés a befektethető tőke. Ezért lenne fontos, hogy többen álljanak össze, és biztosítsák a működéshez szükséges tőkeerőt, mivel a gazdaságosság, a versenyképesség alapfeltétele a vállalkozások megfelelő mérete, azok növekedése.”