Vagy az IMF hazudik, vagy Matolcsy

2010. július 18. 11:38

Nem vagyok se hülye, se fideszes, hogy akkor is a kormány kudarcáért drukkoljak, amikor mindannyian isszuk a kudarcuk levét.

2010. július 18. 11:38

„Hagyjuk most a »nemzeti ügyek kormánya« önképet. De okvetlenül szóljon, aki július 17-éig akár egyetlenegy olyan strukturális reformról is hallott, amely az adórendszert, az egészségügyet, a közösségi közlekedést érinti (vagy bármit – a nemzettudaton kívül, mert azt valóban azonnali strukturális reformoknak vetették alá). Ugye az adórendszert érintő változások korántsem tekinthetők strukturálisnak. Az sem, hogy elindították a vonatot néhány megszüntetett szárnyvonalon. Az sem, hogy Matolcsy felvázolt egy gyönyörű álmot (»álmok álmodói«) a turisztika és az »egészségipar« fejlesztéséről. (A pálinkafőzést és a disznóvágást is hagyjuk most, már csak azért is, mert az IMF meg az EU, ha tudja, se igen érti, Orbán miért az ősi paraszti társadalomba akarja visszanyomni falusi kortársait). Vagyis nincs mit folytatni. Ahogy a választási kampány időszakában (azaz az elmúlt nyolc évben), most is csak nagylélegzetű terveket és narancsligetes közhelyeket hallunk a Fidesztől. Úgy látszik, itt sem vették még észre, hogy már kormányon vannak. Vagy még nem dolgozták ki azokat a megfelelő nemzeti-vallási ideológiákat, amelyekkel megpróbálják majd lenyeletni a választóikkal azt, amire rákényszerülnek. És amit nem mondtak meg nekik a választások előtt. Egy biztos: az IMF és az EU nem a magyar választó, aki a kedvenc pártjának mindent elhisz.

Kíváncsian várom a hétfőt.

Nem azért, mert kárörömmel tölt majd el, ha igaza lesz annak az elemzőnek, aki a Reutersnek azt nyilatkozta: »Ha nincs meg a nemzetközi pénzügyi szervezetek biztonsági pénzügyi hálója, ez azon a ponton üt meg bennünket, ahol a leginkább fáj… Határozottan számíthatunk a forint gyengülésére hétfőn. Eléggé valószínű az euróhoz viszonyított 10 forintos gyengülés, és senki sem tudja, mennyire lesz ideges a pénzpiacok reagálása.« Nem vagyok se hülye, se fideszes, hogy akkor is a kormány kudarcáért drukkoljak, amikor mindannyian isszuk a kudarcuk levét. Politikai szempontból meg ez egyelőre, úgy látszik, mindegy. Hazámfiai azt se vették rossz néven, hogy a Kósa-Szijjártó-Varga-trió erőteljes manipulációs kísérlete megrendítette a forintot. Az érdekel, hogy ha ez tényleg bekövetkezik, mit mondanak majd a Fidesz-vezérek és az al-ideológusok. Lesz-e merszük szabadságharcot csinálni az újabb kudarcból, a nemzeti ellenállással, a nemzeti önrendelkezés megőrzésével magyarázni az IMF távozását? Lesz-e beszéd arról, hogy ők – a szocialista-szabaddemokrata kormányokkal ellentétben – nem brüsszeliták, nekik nem diktál sem a pénzkapitalizmus alapintézménye, az IMF, sem a nemzeti függetlenségre, sőt a nemzeti létre törő Európai Unió. Ők a nemzeti ügyeket védik, és megvédik. Bármi áron. Ehhez a »bármi áron«-hoz kell a nemzeti együttműködés. A zsebünk, a tudatlanságunk és a hiszékenységünk együttműködése.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 106 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
quodlibet
2010. július 19. 11:35
Jó írás, most egyetértek a szerzővel. Hol volna valami esze az itteni beszűkült tudatú kommentelőknek .. de nincs. Azért nem mer semmit sem csinálni a kormány, hülyéknek hülyeség kell.
Tikva
2010. július 19. 10:31
T. M Zsófia, kérem közölni szíveskedjen ,mennyiért ír egy oppozit cikket ugyanerről a témáról...válaszát előre is köszi... Egyébként meg azt a tudatlansági szintet,miszerint egy közpolitikus sajtótájékoztatója megingathatja a tőzsdét...na hagyjuk...azt viszont,ha leírta volna,hogy akik befolyásolják,kapva -kaptak valamin,amibe belekapaszkodva kárt okoztanak és hasznot maguknak..nhát,akkor már én fizettem volna önnek a cikkért...jó étvágyat a kapott pénzből...
Dávid Szaniszla
2010. július 19. 09:06
Zsófia! Önt én eddig nem ismertem, soha nem is hallottam szavait, de az, amit a jelenlegi kormányról kijelentett, egy kissé felbosszantott. Milyen jogon (a szólás szabadságtól eltekintve) meri szájára venni Orbán Viktor és csapata nevét? Mit tett ön ennek az országnak a felemelkedéséhez, az élet jobbátételéhez. Gondolom az öszödi beszéd nem rengette meg érzelmeít, sőt talán még helyeselt is a sok szemét kifejezéshez. Szeretném, ha egyszer végre megmagyarázná valaki, hogy mi a bajuk Orbán Viktorral, azon kívűl, hogy messze fölötte áll bármelyik szociál-liberális politikus mellett. Hagyják végre nyugodtan dolgozni ezt a társaságot, sa ha majd hallanak arról, hogy ennyi, vagy annyi kenőpénzt zsebretettek, akkor szólaljanak meg. Egyébként adják vissza az ellopott Ft-okat, hogy végre egyenesbe jöjjön az ország. Erre legyen inkább gondja. Igaz az is, hogy ezekkel a piszkálásokkal, csak maguk ellen hergelik az ország lakósainak nagyobb részét. Persze nem mondom, hogy a kisebbik részére is ne lenne szükségünk, de lelkük rajta, ha így gondolkodnak. Mi mindenkit várunk az ország életének felemeléséhez. HAJRÁ MAGYAROK! ELŐRE A MEGKEZDETT ÚTON!
Autofocus
2010. július 19. 09:03
Bár kiszámítható droidként TótaW is rákaffant a témára, mégis mennyivel szívesebben rúg picsán- még ha ilyen virtuális módon is - az ember egy efféle eleve tenyérbemászó, emblematikusan ellenszenves létformát mint M.Zs. Ahhoz hogy ezt a biliben kavart vihart megértsük, látni kell, hogy az IMF és a volt szoci kormány konszolidált viszonya - a minden mögött nemzetvesztő zsidó összeesküvést sejteni akaró konspirációelméleteket mellőzve - pofonegyszerű érdekpárhuzamosságon nyugvott: Lévén a szoclib kormánynak nem volt jövőképre alapozott, értékelvű gazdaságpolitikája, az ő egyedüli stratégiai érdekük a túlélés volt, (operatív érdeke a minél többet lopni minél rövidebb idő alatt) ezért könnyen mondtak minden IMF kívánságra automatikus igent, hiszen ezzel külső legitimáció mögé bújhattak egszersmind nem kritizálták őket a külföldi elemzők. Az IMF-et sem kell démonizálni: világos hogy egy megszorításalapú hiánycsökkentést a maga vulgáris matematikájával sokkal könnyebben és gyorsabban el tudnak fogadni mint ha bonyolult, hosszútávú, értékvezérelt gazdaságpolitikát kellene feldolgozniuk és a saját hitelezőik felé kommunikálniuk. Ez a konfliktus zajlik most, és az a szokatlan újdonság benne egyeseknek hogy egy magyar kormány a ország hosszú távú érdekeinek elsődlegességét szem előtt tartva - ha kell rövid távú zsarolásnak is ellenálllva, konfliktusokat felvállalva - a nemzeti érdeket képviseli kényelmes egyenreceptekben gondolkodó nemzetközi szervezetekkel szemben.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!