Mire van esélyünk?

2010. május 04. 18:45

Orbán Viktor és kormánya egy rendkívül rossz gazdasági állapotú Magyarország vezetését veszi át nemsokára.

2010. május 04. 18:45

Orbán Viktor és kormánya egy rendkívül rossz gazdasági állapotú Magyarország vezetését veszi át nemsokára, egyelőre nem tudni, milyen tervekkel, csak annyit mondtak biztosan, hogy adócsökkentés lesz. Idén, vagy esetleg négy, illetve hat év alatt. 

Pedig azt, hogy mit kellene tenni, elég sokan elmondták, Bokros Lajostól több befektetési szakemberen át olyan közgazdászokig, akik tanácsait a hírek szerint Orbán Viktor rendszeresen kikéri, sőt, fideszes politikustól és exminisztertől is hallhattunk olyan nyilatkozatokat, amelyek szerint tisztában vannak azzal, hogy a fenntarthatatlan osztogató állam egyetlen reális alternatívája a kapitalizmus. Harmadik út pedig nincsen (pontosabban van, de a harmadik világba vezet).

Az ideális program része lenne a most központi kérdésként kezelt adócsökkentés mellett a néha szintén megemlített adóegyszerűsítés, továbbá a finanszírozhatatlan állami juttatások lefaragása, és pazarló állami rendszerek visszavágása, egyszerűsítése, hatékonyabbá tétele, legtöbbjük privatizálása. Ezt persze már Gyurcsány Ferenc is tudta, azt is tudta, hogy ezzel népszerűtlen lesz, ezért pont az ellenkezőjét csinálta, aztán elmondta, hogy ő valójában ezt akarta csinálni, majd folytatta az ellenkezőjét.

Kérdés, hogy ebből mennyit vállal el az új Orbán-kormány, és mennyit lesz képes konzisztensen véghez is vinni.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 19 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
marós
2010. május 05. 13:04
Gy.f. bevallotta, hogy ő 2006-ban, a választások után tudta meg, hogy milyen helyzetben van az ország. Vajon mit csinált két évig a minisztersége, és a miniszterelnöksége két éve alatt? Lendvai I. azzal támadta a kampányban a fideszt, és O.V.-t, hogy mindent tudhatnának az ország helyzetéről, ha bejártak volna a parlamentbe. Amit ezek művelnek, az a parasztvakítás csúcsa.
Kündü
2010. május 04. 23:29
Talján, neked meg az izraelita munkaadódnak SEMMIRE SINCS ESÉLYETEK!! Ugyanis EDDIG (ápr.25-ig) TI VOLTATOK, mocsok extrém liberális és globális idegenség, dühöngtünk 8 évig infarktusközelben tőletek, 200-as vérnyomással, Szadesz-es, zsidó férgek: DE MOST MI VAGYUNK, az organikus, ősi magyar kultúrnemzet, és eltűntök a pokolra, söpredék!!
slomovicz
2010. május 04. 22:19
"Pedig azt, hogy mit kellene tenni, elég sokan elmondták, Bokros Lajostól több befektetési szakemberen át olyan közgazdászokig, akik tanácsait a hírek szerint Orbán Viktor rendszeresen kikéri, sőt, fideszes politikustól és exminisztertől is hallhattunk olyan nyilatkozatokat, amelyek szerint tisztában vannak azzal, hogy a fenntarthatatlan osztogató állam egyetlen reális alternatívája a kapitalizmus. Harmadik út pedig nincsen (pontosabban van, de a harmadik világba vezet). " Na ez a megfogalmazott, kristálytiszta baromság! Bokros Lajos mint befektetési szakember? Muhahha... Most dobták ki a programmjával együtt az ablakon. Orbán rendszeresen kikéri Bokros L. tanácsát? Ugyanmá! Ne hüjülj! Kedves Uram! Némi információval ellátom Önt. A fenntarthatatlan osztogató állam neve : Cocializmus: A rabló tőke fékezhetetlen uralma( ami most az utóbbi nyolc évben itt volt.) neve: Kapitalizmus. Amit Ön cikkében kihagyott tudatosan, és a világ nyugati felén ez jól működik- ez a szociális piacgazdaság. Ez az elkövetkező idő, célja- akkor is ha önnek nem tetszik. Ön képzetlen mert ezt, ma már a porszivóügynök képzésen is tanitják. A szociális piacgazdaságnak három fő eleme van: - anyagi érdekeltség- Piaci verseny- és a szociális elem, amely a gyenge erejű, de jó kezdeményezéseket, és a hibájukon kivül rászorulókat támogatja. Mit nem ért ezen?
jvizkeleti
2010. május 04. 22:11
Samuelsonról csak annyit, hogy a 60-as és 70-es években végig dicsőítette a Szovjet gazdaságpolitikát, amelyet példként hozott fel a helyes állami beavatkozásra és azt jósolta, hogy a 80-as 90-es évekre a SZU gazdasága elhagyja az USA-t. Aztán a történelem máshogy hozta. Persze Samuelson azóta is konzekvensen keynes-i beavatkozáspárti. Mondjuk ezzel szemben Mises és Hayek az osztrák iskolától, illetve Milton Friedman a monetaristáktól mindig is a SZU bukását jósolták, és csak idő kérdésének tekintették azt. Az osztrák iskola mai követői a jelenlegi válságot is elég jól előrejelzték már 2004-2006 között is, szóval nem mondható, hogy utólag voltak okosak. De nyilván aki Keynes-t meg az állami beavatkozást szereti annak mindegy, hogy a jóslataik be szoktak-e jönni vagy sem.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!