Csontvázak a Fidesz ígéretszekrényében vannak

2010. május 06. 08:42

Kormányozni nem azért kell, hogy azt az ellenzék elismerje.

2010. május 06. 08:42

A kormányzati átadás-átvétel után az új kormány kiderítheti, hogy mégiscsak voltak és vannak itt csontvázak.

Válasszunk külön két dolgot. Érthető - bár számomra nem szimpatikus - politikai törekvés, hogy amikor az új kormánynak meg kell magyaráznia a választóknak, pénz és mozgástér híján nem teljesíthetőek az ígéretek, akkor ennek politikai ódiumát az előző kormányzatra próbálja terhelni. De az eredményes kormányzást hosszú távon nem lehet visszafelé mutogatással, vádaskodással helyettesíteni. Ugyanakkor tény, hogy átadás-átvételre szükség van, méghozzá úgy, hogy meghaladjuk az elmúlt húsz év megszokásait és itt is egy jobb, európaibb politikai kultúrát honosítsunk meg. Ezért döntöttem a moratórium mellett. Vagyis a kormány a választás előtti hónapokban és utána már nem hozott új személyi döntéseket és nem tett hazai forrásból lényeges pénzügyi, támogatási kötelezettségvállalást, élesen szembe menve a 2002-es gyakorlattal. És ugyanezért készülünk már március közepe óta egy minden korábbinál alaposabb, átláthatóbb, szélesebb körű és nyilvánosabb átadás-átvételre, független attól a törvényjavaslattól, amiről a kormányzásra készülő párt értesített minket egy levélben. Arra készülünk, hogy mindent teljes körűen bemutassunk. Az ország érdeke, hogy minél zökkenőmentesebb legyen a kormányzás átvétele, az új kormány mielőbb cselekvőképes legyen, és vihesse tovább az országot - reményeim szerint - azon a gazdasági pályán, ami az elmúlt egy évben stabilitást, megnyugvást, biztonságot hozott a lakosságnak.

Ha csontvázak nincsenek is, de romhalmazról már régóta beszélnek a választás győztesei.

Érdemes lenne legalább a kampány után visszatérni a tényekhez és a józan észhez, mert téves helyzetértékelésre nem lehet stratégiát alapozni. Magyarország nem romhalmaz. Van egy nagyfokú frusztráció, és nyilvánvaló igény a változásra. Az utóbbiakat az elmúlt egy évben már elkezdtük. Sőt, az elmúlt négy év két legmaradandóbb eredménye: a költségvetési hiány gyors csökkentése, amely a válság kezdetére menthető állapotba hozta az országot és az ország fizikai megújítása az EU-s pénzek segítségével. Romhalmaz azért sincs, mert az elmúlt négy évben olyan mértékű megújuláson ment keresztül ez az ország, aminek eredményeképpen most több mint kilencezer befejezett beruházás van uniós forrásokból. Elég annyit említeni, hogy a nyolc legnagyobb központi kórházunk, 22 súlyponti kórházunk, vagy 360 iskola újult vagy újul meg; Magyarországon már több mint ezer kilométer autópálya van - ami európai összehasonlításban is nagy szám -, s a 33 leghátrányosabb helyzetű térségben alapvető változások történnek 100 milliárd forintos beruházással. Mindenki a lakókörnyezetében láthatja, hogy az ország gyarapodik, épül, fejlődik.

Gazdaságilag az ország az elmúlt évben kijött a válságból és stabilizálódik, bár az egyensúly még érzékeny. Nagyon nagy és nehéz feladatok, változtatások állnak az új kormány előtt, mi a magunk részét időarányosan megtettük, nekik folytatniuk kell ezeket.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 83 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Kündü
2010. május 06. 21:21
Ne dumálj már...az egyik legközvetlenebb haverom a Hajdú-Bét treasurer-je volt - BUDÁN, A WALLISNÁL...(...:) Sokat tudok.
lillburne
2010. május 06. 20:39
Itt a tévedés. Nem azt mondtad, hogy a miniszterelnöksége előtt, hanem az én beírásomra reagálva írtad,hogy előtte, azaz 2006 előtt. Én: "No nézzük, mikor is került Bajnai a kormányba? 2006-ban. 2006. szeptemberétől folyamatosan kiigazító, deficit csökkentő gazdaságpolitika volt." Te: "Előtte pedig miniszterként, méghozzá gazdasági miniszterként lékelte a hajót." Amióta Bajnai kormánytag (2006. július), azóta a magyar gazdaságpolitika jó.
sensei
2010. május 06. 18:52
Gordon! Majd akkor legyél büszke önmagadra, ha a Hajdú-Bét Zrt. Wallis általi válságmenedzseléséből -ami felszámolásba torkollott - ki tudsz jönni. A Magyar Posta székház, meg a Data-"mi", meg Sukoró, hogy a legfontosabbakat említsük.
Vendéen
2010. május 06. 17:28
Nagy nyalás ez az interjú, ezek a kérdések. Ennyire nem lehet édes Bajnai segge.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!