Lehet más a politika?

2010. április 14. 12:38

Az biztos, hogy az LMP megjelenése a politikában egy pártnak jó csak igazán: a Fidesznek.

2010. április 14. 12:38

„Nekem már a párt neve sem tetszik. Demagógnak hangzik. A Védegylettől sem voltam sohasem túlságosan elragadtatva, különösen azután, hogy a Védegylet tagjainak és vezetőinek köszönhetjük Sólyom Lászlót. Azt a Sólyom Lászlót, aki vasárnap este arról beszélt, hogy végre megindulhat az ország újjáépítése. Na persze, hiszen a Fidesz is megmondta róla: romokban van. És most nekem azt kellene elhinnem, hogy az LMP egy igazi liberális párt. Sajnos, nem hiszem el. Az az érzésem, hogy valaki nagyon átrázott körülbelül 250 ezer embert. Ugyanis az LMP-re szavazó emberek valószínűleg valamikori SZDSZ, MSZP és talán MDF szavazók voltak, és nem hiszem, hogy egy olyan pártot akartak látni a parlamentben, amely valószínűleg gyakran együtt fog szavazni a Fidesszel. Az biztos, hogy az LMP megjelenése a politikában egy pártnak jó csak igazán: a Fidesznek.

Az biztosnak látszik, hogy csak akkor lehetne megakadályozni a Fidesz kétharmadát, ha az MSZP legalább nyolc helyen nyerne a Fidesz ellenében. Mivel a legtöbb helyen a fideszes jelölt egy-két ezerrel több szavazatot kapott, ehhez nagy szükség lenne a harmadik helyen álló LMP-s szavazók szavazataira is. Az LMP azonban már tegnap kijelentette, hogy az ő embereik maradnak, nem lépnek vissza. Ugyanis ők független emberek, akik nem akarják ilyenképpen befolyásolni a választások kimenetelét. Ez természetesen nem igaz. Jelenlétük maga a politikai életben befolyásolást jelent. Ha nem hajlandók visszalépni, akkor is befolyásolják a választások kimenetelét, mégpedig a Fidesz kétharmada érdekében. Tehát vagy így vagy úgy, mindenképpen döntő szerepük lehet az új magyar politikai életben. Úgy tenni, mintha ők teljesen függetlenek lennének, egyszerűen félreértése a valóságnak, a politikának, vagy a szavazóik félrevezetése.

Erre jött a szocialista gesztus, ami lássuk be, azért több volt annál. Négy budapesti MSZP-s jelölt visszalépett az LMP javára. Lehet, hogy a szocialisták ki akarták ugratni a nyulat a bokorból? Ha igen, ez sikerült.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 69 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
marós
2010. április 15. 07:05
Vicuska néni, be kell venni a cavintont.Emlékezz a szocik elq..ták, de nagyon, beindult a reinkarnáció, már nem lehet visszacsinálni. Amenyíben bajod van az új pártokkal, nyugodtan szavazz a fideszre, akkor elég lesz gyógyszerre is a nyugdíjad.
tevevanegypupu
2010. április 15. 00:49
Az tetszik, hogy olvasom a honlapon, hogy az lmp nem olyan part mint a tobbi, nincs vezetoseg es birkak, akik kovetik a vezetoket. Mas partoknal ezekszerint vannak a birkak es a vezetok. Szoval valoban, igazan olyan aranyos toluk, de valahogy ez a stilus megis emlekeztet valamire. Meg is van mire: szdsz! Ok rendelkeznek ugyanilyen szurkeallomannyal mint kistestveruk. A szokasos szerenyseg.(-:
Preskin
2010. április 15. 00:13
Alea iacta est Ó, egygyeszűek ! Ő el van varázsolva. Tessék megcsókolni és akkor lesz majd csak igazán nagy álmélkodás !-)
Pontos
2010. április 14. 21:18
Az LMP megjelenése az MSZP-ből kiábrándultaknak volt jó, alternatívát jelentett. Ehhez semmi köze a Fidesznek. A szavazók 80%-a az MSZP ellen szavazott, nem véletlenül. A parlamenti munkájuk után majd ítéletet mondhatunk, a prekoncepció nem ér. Adódik a kérdés: vajon az LMP verte át leginkább a szavazóit? A többi párt pedig tiszta? Na ne már. Az LMP nem úgy működik, hogy pár ember eldönti, hogy valaki lépjen vissza, a szimpatizánsai se fognak automatikusan az MSZP-re szavazni. Az MSZP javára történő visszalépés egyenlő az öngyilkossággal, a párt lejáratásával, s nem biztos, hogy eredményes lenne. A visszalépés lenne a szavazóik félrevezetése, mégpedig csúnyán, ugyanis ők nem véletlenül szavaztak az LMP-re és nem az MSZP-re. A választás nem most dőlt el, hanem az elmúlt hat évben, tehát nem kellene máris mást bűnbakká tenni. A szocialista gesztus semmit sem ér, nincs jelentősége, s nagyon késői a korábbi froclizás után. Ráadásul ez nem gesztus, hanem egy kétségbeesett kísérlet. Korábban tehettek volna e kudarc elkerüléséről: Teccettek volna tisztességesen kormányozni! Erre jött a szocialista gesztus, ami lássuk be, azért több volt annál. Négy budapesti MSZP-s jelölt visszalépett az LMP javára. Lehet, hogy a szocialisták ki akarták ugratni a nyulat a bokorból? Ha igen, ez sikerült.”
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!