Ha a rendszerváltás rendszere az SZDSZ forgatókönyveire épült, és az SZDSZ megsemmisül, ez logikusan jelenti a „művük” pusztulását.
2010. február 22. 07:50
p
0
0
190
Mentés
„Kiváló alapot adhat arra, hogy eltöprengjünk az előttünk álló időszak drámai kihívásain, Orbán Viktor országértékelő beszéde, amely logikusan, a Fidesz központi kampányjelszavára épült: Itt az idő! Itt az idő, de mire is? Hát természetesen a Változásra! A nyugati ember világértelmezési rendszerében a változás kitüntetett szerepet játszik. Mélyen hiszünk abban, hogy a világot szakadatlan fejlődés, haladás jellemzi. Ebben a nyugati civilizáció alapvetően különbözik a nagy keleti kultúráktól, amelyek elnéző és bölcs mosollyal szemlélik a Nyugat izgágán túlmozgásos neurózisát, amely szentül hiszi és hirdeti, hogy a változás önmagában is érték. A nyugati kultúra maga is érzi időnként, hogy öncélú változásmániája sokszor tragikomikus helyzetekbe sodorja. Erre utalt cinikusan Metternich herceg 1848-ban, amikor úgy fogalmazott: »Mindennek meg kell változnia, hogy… minden a régiben maradjon.« Mert igaz ugyan, hogy ma Magyarországon mindenki egyetért abban, hogy »ez így tovább nem mehet«, azok is, akik kormányoznak, hisz miért törnék a fejüket szüntelenül különböző »reformokon«, ha nem a változásért, de ha azt a kérdést is feltesszük, hogyan »menjen tovább«, akkor már nincs ekkora egyetértés.
És ennek a mélyen rejlő oka az, hogy teljesen tisztázatlan, mi az, ami nem mehet tovább. Sőt nemcsak tisztázatlan, de tisztázhatatlan! Méghozzá azért, mert a világban uralkodó véleményhatalom sikeresen tiltja meg annak a diskurzustérnek a megnyitását, ahol ezt tisztázhatnánk. Mert »Ez« nem más, mint a rendszerváltás rendszere, ami most éppen megsemmisülőben van, így teljesen függetlenül attól, hogy a választási győzelemért küzdő pártok mit gondolnak, amikor a politikailag korrekt beszédtartományon belül kívánnak maradni, a valóban elkerülhetetlen változás igazi tartalmát csak az új rendszer alapjainak a létrehozása jelenheti. Már csak azért is, mert ha hitelt adhatunk az SZDSZ-es prominensek állításának, hogy a rendszerváltás rendszere teljes egészében az ő forgatókönyveikre épült, és az SZDSZ most éppen megsemmisül, akkor ez logikusan jelenti a „művük” pusztulását, illetve az új rendszer kiépítésének kényszerét is.”
A döntés akár az Orbán Viktor fémjelezte Patrióták Európáért és a szintén jobboldali Európai Konzervatívok és Reformerek jövőbeli egyesülését is eredményezheti.
Az esetre a Svéd Demokrata párt is reagált, nem is akárhogyan.
p
4
2
31
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 190 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Fontolva Haladó
2010. február 22. 20:12
Neoliberalizmus=posztmodernizmus=analfabetizmus=értékrombolás=népbutítás=értékek rombolása=baloldal=nemzeti kutúránk és értékeink semmibevétele=Kertész Imre, E. P.
Barátaim, olyan biztos az, hogy most liberális demokrácia van, akárhol?
Szerintem nem igazán, gondoljatok csak a politikai korrektség előírásaira, a "gyűlöletbeszédre", a dzsenderizmusra, a pozitív diszkriminációra, az egyre nagyobb állami beavatkozásra, a magas adókra, stb. stb.
Biztos, hogy ez a liberalizmus????
Szingapúr koldusszegényen kezdte akárcsak később Malajzia vagy Dél-Korea és Tajvan. Ezeket az országokat akárcsak Kínát nem a liberális demokrácia tette nagyjá, hanem diktatúrák, irányított demokráciák a kapitalizmus receptjét használva. Márpedig és ez tény a kapitalizmus sokkal jobban működik autokratikus keretek közt, mint egy demokráciában. Egy demokráciában ugyanis bármikor ballibek, szocialisták kerülhetnek hatalomra, hogy antikapitalista politikával tönkretegyék az államot, ellenben az autokráciák képesek letörni a szociális jogokat követelő tömegeket és garantálni, hogy a nemzet a szocializmus vagy szociálliberalizmus zsákutcás kísérlete helyett a kapitalista és nemzeti úton marad, ahol a gazdasági fejlődés a nemzet egészét gazdagítja és az államot is erősíti.
Továbbá van némi különbség Szingapúr évtizedei és a kommunizmus évtizedei közt. Például Szingapúrnak a gazdasági csoda érdekében nem kellett milliókat legyilkolnia változatos módon mint a kommunizmusnak, ami ezen az áron is csak egy nyomorszintet tudott fenntartani. De ilyen apróságok ne zavarjanak, hidd csak azt, hogy a szánalmas liberalizmusodnak van jövője egy olyan világban, ahol a liberális demokráciákat lassan minden valamirevaló autokrácia és irányított demokrácia leelőzi gazdasági fejlődés és politikai stabilitás terén.
Úgy vélem nagyon elkanyarodott a blog, az eredeti témától, Bogár László cikkében leírtaktól. Talán szándékos a téma szétverése a kurvákkal, és egzotikus országok szexuális szokásaival, a cikk író vélt vagy valós gondolataival a leírtakkal ellentétben.
Sokan vádolják a cikk íróját összeesküvés elméletek hirdetésével így lejáratva a szerzőt. Ezzel teszik lehetetlenné a probléma megvitatását. Felhívom a bloggolók figyelmét vonatkoztassanak el a személytől, maradjanak a leírtaknál! A véleményformálók véleménye hazugság is lehet, - lásd. öszödi beszéd - kéretik inkább saját fővel gondolkozni és vitázni!
"ha hitelt adhatunk az SZDSZ-es prominensek állításának, hogy a rendszerváltás rendszere teljes egészében az ő forgatókönyveikre épült," írja.
Magyarországon a képviseleti demokrácia két dolgon bukott meg.
1. A választott képviselőt csak erkölcsi (politikai) felelősség terheli a választó felé tett ígéretek megvalósítása érdekében.
Mint kiderült, erkölcs nincs, tehát törvénnyel kell kikényszeríteni a politikus erkölcsös viselkedését.
Gyakorlatban azt jelenti, hogy büntetőjogi felelősség tartozzon a politikai ígérethez!
Valamennyien láttuk képviselők ide-oda átülését, politika átalakulásukat stb. Ha én meghatározott feladattal bízok meg egy képviselőt, az ne menjen a saját feje után.
2. A képviselő, miniszterelnök visszahívhatatlansága a választási ciklusban.
Erkölcs itt sincs. A választókkal ellentétben a
törvénykezésben, államapparátusba beépült hálózatok az év minden napján befolyásolhatják a képviselőket, keresztül
vihetnek törvényeket a közjó ellenében, kárt okozhatnak a közösségnek. A közösség "négy évente" büntethet ugyan, de az okozott kár sokkal nagyobb lehet, és nem akadályozható meg. (Lásd az ország eladósítása, de fel lehetne sorolni azokat a vesztes pereket, rossz üzleteket amit az állam nevében követtek el.) Nehezen bizonyítható a megvesztegetett hivatalnokok, ügyvédek,egyéb igazságügyi, hatósági szervezetek szerepe az egyes ügyekben.
Volna min változtatni!