Én szeretem a kutyákat
Arcsi, a weimari vizslánk a puszta létezésével bizonyítja és igazolja a rasszizmusunkat.
Az is kiderült, honnan ered a kutyusoknál népszerű gesztus.
„Gondolkoztál már rajta, hogy mi vezérli a kutyát, amikor össze-vissza nyalogat, és miért éppen az arcodat vagy a kezedet veszi a célba? Itt a válasz!” – írta meg azenkutyam.hu.
Mint a portál tájékoztat: „Dr. Bodó Andrea állatorvos szerint a kutya a nyalogatással a szeretetét, kötődését fejezi ki”.
Ezt a gesztust kölyökként az anyjától tanulja meg, majd ő maga is él vele”
– idézi a szakembert a lap. Hozzátéve, hogy ha a gazdik jellemzően örömmel fogadják a „pusziáradatot”, a kutyus pozitív visszajelzést kap, amit a gesztus megerősítéseként értékel.
Ugyankkor mint a lap tájékoztat: a fentieken túl figyelemfelkeltésként is szolgálhat, ha kedvencünk megnyalja a kezünket. Mint írják: az állat „nagy valószínűséggel a simogatásukra vágyik, de az is lehet, hogy csak „az »íze kedvéért« teszi.
A kutyák ugyanis szeretik a bőrön lévő verejték sós ízét”
– írják. Hozzátéve, hogy természetesen a kutyusok esetében (ha két kutyus nyalogatja egymást), az természetesen ugyancsak mást jelenthet. Esetükben „ez az alárendeltség tipikus jele”.
Mint a lap fogalmaz: „mindaddig, amíg nincsenek nyílt sebeid, és az immunrendszered megfelelően működik,
a kutya nyála csekély egészségügyi kockázatot hordoz – bár megtörténhet, hogy különféle baktériumokat ad át vele”.
A lap szerint „ilyen például a Capnocytophaga nevű baktérium is, ami fertőzést okozva meggyengítheti az emberi immunrendszert”. Mint írják: „ha azt akarod, hogy kedvenced felhagyjon a nyalogatással, a legtöbb, amit tehetsz, hogy egyszerűen figyelmen kívül hagyod a viselkedését”.
A lap teljes cikkét a témában itt olvashatja.
Nyitókép: congerdesign from Pixabay