Nekem
az első labdarúgó Európa-bajnokság, amit láttam az 1972-es volt. Akkor még négyes döntőt rendeztek, így az egész esemény négy találkozóból állt. Összesen öt napig tartott. Magyarország elődöntőt játszott, ha Zámbó Sándor nem hagyja ki a 11-est 0-1-nél, akár a „baráti” (akkor még így mondták) Szovjetunió gárdáját is kiüthette volna. Nem tette, így gyerek fejjel két napig bőgtem, és elhatároztam, hogy a döntőben a „mi fiainkat” (akkor még számomra inkább „bácsijainkat”) legyőzők ellen szurkolók. Ezt ügyesen csinálhattam, mert az NSZK válogatottja 3-0-ra megverte a szovjeteket.
Nekem
a legmegdöbbentőbb Eb az 1976-os volt. Amikor a négy találkozó közül egy sem dőlt el 90 perc alatt. Az NSZK kétszer is a hajrában mentette hosszabbításra a mérkőzését, ám „addig járt a kútra, míg eltörött.” A finálét az akkor először rendezett 11-es párbajban bukta el, mert egy Antonin Panenka nevű csehszlovák játékos úgy rúgta a sorsdöntő büntetőt, mint előtte soha, senki. Meg is próbálta levédetni hazája jogvédő hivatalában a mozdulatot, de nem sikerült neki.
Nekem
a legizgalmasabb Eb az 1980-as volt. Nyolcra növelték a végjáték résztvevőinek számát, és nem rendeztek elődöntőt, hanem a csoportgyőztesek rögtön a fináléba kerültek. Így nem csak a selejtezők hoztak nagy küzdelmeket, hanem a két olaszországi kvartettben is minden mozdulat sorsdöntő jelentőséggel bírt. Számomra az volt a legérdekesebb lebonyolítási forma.
Nekem
a legemlékezetesebb egyéni teljesítményt az 1984-es sorozat hozta. A két évvel korábbi vb-n a világot elvarázsoló francia válogatott sztárja, Michel Platini öt találkozón kilenc gólt szerzett. Varázslatos teljesítménnyel vezette csapatát győzelemre. A csoportban mesterhármas Jugoszlávia és Belgium ellen, egy gól Dánia kárára. Az elődöntőben a hosszabbítás utolsó percében győztes találat Portugália ellen, majd vezetőgól a fináléban. Arra a találatra mindenki emlékszik, hisz’ Luis Arconada, spanyol kapus pályafutása legnagyobb potyagólja volt. A legfontosabb pillanatban.
Nekem
a legtöbb sztárt felvonultató az 1988-as volt. A holland Gullit, Rijkaard, van Basten, a német Matthäus, Völler, Klinsmann, az olasz Baresi, Maldini, Vialli, a spanyol Butragueno, az angol Lineker, a dán Schmeichel, M. Laudrup, Lerby, továbbá a szovjet válogatottat erősítő ukrán Belanov és a magyar Rácz László. Csak néhány játékos a legnagyobbak közül! Igazi csillagok háborúja volt, ezek a nevek azoknak is sokat mondanak, akik nem látták őket a pályán. Akik pedig legalább televízión keresztül követhették mozdulataikat, azok még ma is nosztalgiával emlékeznek rájuk.