Nem kell nagyítóval keresni azt a játékost sem, aki „eljött a karácsony, szavalni fogok” érzéssel gondol a mérkőzésre, és alig várja, hogy kimenjen, és mindenki neki tapsoljon. Ennek az úgynevezett felemelő hatásnak a veszélye, hogy az ilyen játékos a neki rendelt teljesítményt bármi áron el akarja érni, ezért akkor is megcsinálja, ha az adott helyzet teljesen esélytelen. Ők azok, akik nem nézik az eredményjelzőt, de óriási értékük, hogy mentőövet tudnak adni a csapatnak, ha kell, ki tudják húzni a többieket a gödörből.
Kemény szerint az a legrosszabb, ha a játékosban semmiféle feszültség nincs. Elárulta, hogy Kásás Tamás sokszor produkálta ezt: amikor nagyon fontos helyzet volt, borzasztóan lehetett benne bízni. De például öt olimpiai meccs után képes volt azt mondani egy vereséget követően edzőjének, hogy „ne törődj vele, még csak most kezdődik az olimpia”. Kemény az érzékletes példához nem haboz azonnal hozzátenni: a magyar-orosz döntőn azonban lemosta az ellenfelet a pályáról, neki valóban akkor kezdődött az olimpia.
Volt a háromszoros olimpiai csapatnak olyan sorozata is, amikor sorra nyert a meccseken, a játékosok felhőtlen örömmel kezdtek ünnepelni az öltözőben. Kemény tartott attól, hogy a lelkesedés nem fog az elődöntőig tartani, ami pedig akadálya lehet a pozitív versenydrukk kialakulásának, végül pedig nagyobb eséllyel veszíthet a csapat. „Berohantam az öltözőbe, és azt mondtam nekik: nyugi, mindenki csak a vacsoráig örüljön, utána fejben készüljön a következő meccsre.” Miután a csapat elhozta az olimpiai aranyat, Kiss Gergő Kemény Dénesnek szegezte a kérdést: „Mester, ma is csak vacsoráig örülünk?”
A játékosok saját stressze mellett ott az úgynevezett csapatstressz.
A sportoló mindenek feletti vallása az eredményjelző tábla.
Nagy baj, ha nincsen meg a játékosban az az indíttatás, hogy hozzá akarok tenni a játékhoz, de a csapat végteljesítménye a lényeg. Akinél Kemény Dénes azt látta, hogy a saját teljesítménye fontosabb, mint a csapaté, kihagyta a játékból, hiába volt az a játékos a harmadik legjobb.