Csűrték-csavarták a felmérést, hogy leégessék Magyarországot, de csak Romániát sikerült
A szomszédos ország még így sem jutott be a „bezzegek” közé.
Két év után újra elkészítette az Európai Kerékpáros Szövetség azt a rangsort, amely az uniós tagállamokat listázza az alapján, hogy mennyire kerékpárosbarátok. Idén az összesített rangsort Hollandiát megelőzve Dánia vezeti. Harmadik helyen Svédország végzett, Magyarország a nyolcadik.
Hollandia elvesztette első helyét a leginkább kerékpáros-barát országok listáján, átadva helyét a rangsor élén Dániának – derült ki az Európai Kerékpár Szövetség jelentéséből, amelyet az NOS holland közszolgálati rádió ismertetett. Az összesített rangsor harmadik helyén Svédország végzett. Magyarország a nyolcadik.
A szövetség kétévenként teszi közzé értékelését arról, hogy az egyes európai országokban milyen mértékben érvényesül a kerékpáros közlekedés támogatása, és miként valósulnak meg a kerékpárosok kényelmét, biztonságát szolgáló intézkedések. Az előző, 2013 tavaszán nyilvánosságra hozott rangsorban Hollandia még megosztotta az első helyet Dániával, az idén azonban néhány mutató alapján már egyértelműen a második helyre szorult.
Az Európai Kerékpáros Szövetség öt mutató alapján rangsorolja az európai országokat. Figyelembe veszi a kerékpárosok biztonságát, a kerékpáros turizmus jelentőségét az idegenforgalom egészét tekintve, az adott országban eladott kerékpárok mennyiségét, a különböző helyi kerékpáros szervezetek taglétszámát, illetve azt, hogy a lakosság hány százaléka használja a kerékpárt napi közlekedési eszközként. Annak ellenére, hogy az öt vizsgált mutató összességét tekintve ezúttal Dánia került a lista élére, a rendszeres, napi kerékpárhasználat vonatkozásában a hollandok még mindig vezetnek a dánok előtt, és ugyancsak élen állnak a kerékpáros turizmus terén is.
A jelentés szerint a biciklivel közlekedők számára a legbiztonságosabb országnak Luxemburg számít, míg a legtöbb kerékpárt Szlovéniában értékesítik.