Rasovszky odaadta vb-aranyérmét az utolsó helyezett szudáninak

2019. július 13. 15:13

A friss magyar távúszó világbajnok a saját pénzén Dél-Koreába érkező, utolsó helyen beúszó Mohamed Ibrahimnak tett sportszerű gesztust.

Rasovszky Kristóf aranyérmet szerzett az 5 kilométeres távúszó távon a dél-koreai világbajnokságon.

Mohamed Ibrahimszudáni úszó hajnal háromkor érkezett meg a helyszínre, egy éjszakai géppel jött, amelyet saját maga fizetett. Csak azért, hogy itt lehessen a világbajnokságon, hogy úszhasson ezen a távon. Ibrahim a 61. helyen végzett a versenyben. Utolsó lett, 12 perccel a friss világbajnok Rasovszky mögött, aki szerint mindenki bajnok, aki teljesíti a távot.

A Nemzeti Sport beszámolója szerintRasovszky a szudáni nyakába akasztotta az aranyérmét, mondván:„Aki itt elindul, és aki teljesíti a távot, az mind bajnok, helyezéstől függetlenül. Te is bajnok vagy!” – mondta neki, miközben elkészült a közös fotó.

(Fotó: Nemzeti Sport)

Összesen 136 komment

Péter a király
2019. augusztus 03. 18:12
Rasovszky ideje 53:22 volt. Ennél 12 perccel úszott többet a szudáni srác. Az 1 óra 5-6 perces 5 km nagyon jó idő! Megpróbálhatja a sok fotel huszár!
Volo
2019. július 14. 22:33
Rasovszky egy félre vezetett kis buta.... " Aki itt elindul, az mind győztes...." akkor mi a fasznak strapálod magad? Légy utolsó, s kapsz aranyat... Már a sportot is tönkre teszik, a rohadt liberálisok!