Bár a ChatGPT-hez hasonló technológiák megjelenésük óta nagy népszerűségre tettek szert, a különböző kormányzati tisztviselők aggódni kezdtek, hiszen megvan az esélye, hogy rossz kezekbe kerül a technológia. Többek között az EU, Kína és az USA is elkezdte szabályozni ezt a területet, azonban ebben a kezdetleges stádiumban – ahol még rengeteg felhasználási terület kiaknázatlan – csak a felszínt kapargatják mind jogi, mind technológiai értelemben. Azonban hatalmas előnyhöz juthat az, aki képes minél biztonságosabban beépíteni a fejlett MI-rendszereket a hadiiparba, hiszen azok anagy mennyiségű adathalmazokat gyorsabban és feltehetően pontosabban képesek elemezni.
Nemrégiben a Pentagon megbeszéléseket folytatott a technológiai ipar vezetőivel annak érdekében, hogy felgyorsítsák a leghasznosabb katonai alkalmazások felderítését és megvalósítását. Azonban intenzív tesztelésre lesz szükség ahhoz, hogy a technológiát a lehető legbiztonságosabban kezeljék, és minél kevésbé legyen sebezhető.
Craig Martell, a Pentagon Digitális és Mesterséges Intelligencia Hivatalának (Chief Digital and Artificial Intelligence Office, CDAO) a vezetője a washingtoni Hilton báltermében elmondta, hogy csapata igyekszik egyensúlyt teremteni a gyorsaság és az óvatosság között a legmodernebb mesterségesintelligencia-technológiák bevezetése során – állítja a The Washington Post írása.
A szimpózium keretein belül M. Xavier Lugo, az amerikai haditengerészet kapitánya megerősítette, hogy nagy segítséget jelent egy ilyen rendszer bevezetése, hiszen hatalmas mennyiségű adattal dolgoznak, az MI pedig segíthet ezek elemzésében és kezelésében. A kutatók szerint
a nagy nyelvi modellek egyéb lehetséges katonai felhasználási területei közé tartozhat a tisztek kiképzése kifinomult háborús játékokon keresztül, sőt akár a valós idejű döntéshozatalban is segítséget nyújthat az MI.
Paul Scharre, a Védelmi Minisztérium egykori tisztviselője – aki jelenleg a Center for a New American Security ügyvezető alelnöke – szerint bár vannak már ötletek, a nagy nyelvi modellek legjelentősebb felhasználási területeit még nem fedezték fel. Hozzátette, a jelenlegi technológia azért is jobb, mint a korábbi verziók, mert univerzális. Nem csupán egy feladatra – például képfelismerésre – specializálódnak, hanem széles körű, komplexebb feladatok megoldására is képesek. Lugo szerint azonban nagy probléma, hogy a mesterséges intelligencia nem tévedhetetlen. Sőt, azt is hozzátette, nem biztos abban, hogy ez orvosolható.