Elkészült a hároméves bérmegállapodás: csütörtökön kiderülhet, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum 2027-ig
A Mandiner úgy tudja, meglesz az átlagos 12 százalékos minimálbér-emelés, de a részletekre csak holnap derül fény.
Az ellátási láncok zavarai és a munkaerőhiány felértékelték a logisztikai robotizációt. Az Advanced Robotics észrevette a kínálkozó hazai piaci rést, és idő-, energia- és költséghatékony rendszereket tervez a megrendelőre szabott megoldásokkal.
Németh Attila, az Advanced Robotics Zrt. vezérigazgatója volt a Trend FM Fejlődik a hazai című műsorának vendége március 7-én.
A vállalat rövid múltra tekinthet, hiszen 2022 májusában kezdte meg működését. Vezetőjéről ugyanez már nem mondható el. Németh Attila már a rendszerváltás után saját PC-összeszerelő céget alapított, e munkája nyomán lett később az ACER magyar képviseletének létrehozója. Több multinál töltött be vezető tisztséget: dolgozott a Philip Morrisnál, volt a Vodafone kereskedelmi igazgatója, majd egy nagy hazai IT-cégnél ismerkedett meg az Ipar 4.0-üzletággal, amelynek tanulmányozásával megalapította robotintegrátor cégét.
A cég a magyar és nemzetközi piacon is egyedülálló intelligens logisztikai megoldásokra fókuszál, amelyek a legmodernebb robotika-, valamint mesterségesintelligencia-technológiák alkalmazásával oldják meg a raktári és üzemi logisztikai feladatokat, időt, energiát és pénzt takarítva meg.
A tevékenységre rávilágítva Németh Attila elmondta: a Covid-járvány előtt a raktárak ellátottsága másodlagos tényező volt. Mindez egy csapásra megváltozott az ellátási láncok meggyengülésével, hiszen a vállalatok hirtelen a lehető legnagyobb készletet akarták a raktárakban látni.
amely bár fiatal üzletágnak számít, a mesterséges intelligencia és hardvertechnológia ugrásszerű fejlődésével párhuzamosan mozog előre.
A cégvezető rámutatott: a raktárakban – gyakran kifogásolható körülmények között – végzett fáradságos emberi munka sok hibalehetőséggel járt, míg a robotok 99,9 százalékos pontossággal működnek. A globális érdeklődés a raktárak robotizációja iránt hatalmas, a piaci boom mindenhol érzékelhető, az előrejelzések szerint pedig 2030-ig 15-20 százalékos növekedés várható az üzletágban.
Az Advanced Robotics robotrendszer-integrátorként a megrendelőre specializált, költséghatékonyságra fókuszáló megvalósíthatósági tervet készít, javaslatot tesz a robotok és a vezérlő környezet optimális kiválasztására, majd szállítja, telepíti és üzemelteti is azokat.
„Nem egyetlen terméket kínálunk, hanem mindig az adott problémára keresünk megoldást” – fogalmazott Németh Attila, külön kiemelve a robotizált raktárak költséghatékonyságát. Mint mondta, az akár több száz milliós projektek is megtérülnek nagyjából 3, maximum 5 év alatt, hiszen az automatizált rendszer
a hibázási lehetőségek nullára redukálásával pedig az abból eredő plusz kiadásokat is megspórolja.
Fotó: 123RF