Hirth Olivér, a KONTAKT-Elektro Kft. ügyvezetője volt a Trend FM Fejlődik a hazai című műsorának vendége november 29-én.
A kezdetekkel kapcsolatban elhangzott: a céget KONTAKT Villamosipari GMK néven öt társával együtt édesapja, Hirth Ferenc alapította 1982-ben – 6000 forint törzstőkével és nem csekély lelkesedéssel. Ennek jogutódja a jelenlegi kft., amely a legismertebb iparvállalatok beszállítójává vált a villamos automatizálás, az elektro- és szenzortechnika területén. Az elmúlt négy évtizedben a KONTAKT a folyamatos beruházások és az exporttevékenység bővítésével meghatározó középvállalattá erősödött:
a 19 600 000 forintos alaptőkével és 85 munkatárssal rendelkező cég
2021-ben mintegy 1,9 milliárd forint forgalmat bonyolított, ami pedig a garázsból indulást illeti, jelenleg már 16 ezer négyzetméteres telephelyen és 6000 négyzetméteres műhelycsarnokaiban végzi a termelést és a technológiai fejlesztéseket.
A cég fő tevékenységi területei az ipari létesítmények és berendezések villamos automatizálásához szükséges készülékek és berendezések, rendszerek tervezése, azok komponenseinek gyártása és programozása robotizált megoldásokkal, valamint ezen technológiák helyszíni villamos szerelése. Fennállása óta a társaság termékei 46 országba jutottak el. Éves exporthányaduk 30-70 százalék között alakul. Legjelentősebb referenciáik a hazai ipari vállalatokon kívül nyugat-európai technológia- és berendezésgyártók, autógyárak, valamint intralogisztikai rendszerszállítók. Magyarországon több mint 600 állandó partnerrel rendelkeznek.
A jelen problémái, a jövő megoldásai
Az alapanyaghiány problémája a KONTAKT-ot sem kerüli el, amely a raktárkészlet bővítésével igyekszik áthidalni a nehezebb időszakot. A másik érzékeny pont természetesen az energiaköltségek növekedése. Ezzel kapcsolatosan Hirth Olivér úgy fogalmazott:
beért a hosszú évekkel ezelőtt célul kitűzött zöld, környezetbarát cégpolitika gyümölcse,
hiszen az eddigi energiatudatos beruházások segítségével a napelemparkok most hatalmas szolgálatot tesznek a társaságnak. A hasonló beruházások és a régi csarnokok környezettudatos átalakítása egyébként rövid- és hosszú távú céljaik között egyaránt szerepelnek.