Tóth Zoltán, a TRM Pro Kft. ügyvezető-tulajdonosa volt a Trend FM Fejlődik a hazai című műsorának október 25-én sugárzott adásának vendége.
Csendes kezdés után dübörgő fejlődés
Az ügyvezető az adásban elmondta: kifejezetten acélipari, fémlemezes termékeket gyártanak, elsősorban a tetőfedő-, burkoló- és kerítéselemekre fókuszálva. Az acélelemes megoldások Magyarországon az utóbbi időben egyre jobban hódítanak az építőiparban, hiszen a könnyű szerkezet miatt egyszerű velük dolgozni, klasszikus versenytársaikhoz, a fához és a cseréphez képest pedig sokkal fenntarthatóbb termékek.
A céget 2014-ben Tóth Zoltán és Máté János Tamás alapította. A tulajdonos rámutatott: az alapítás utáni első két esztendőben gyakorlatilag egy „alvó” céget üzemeltettek. Kezdetben csak és kizárólag kereskedéssel foglalkoztak, ami jelentősen beszűkítette a mozgásterüket. Az áttörés akkor következett be, amikor 2016-ban
egy zsámbéki telephely kibérlésével és egy gyártósor üzembe helyezésével saját kezükbe vették az előállítást.
A brand kiépítésének mérföldköve a ZenSteel névre keresztelt termékcsalád volt, amely a saját gyártás kiemelkedő projektje lett. Az ügyvezető tisztában van vele: mindenkinek a buddhizmus jut az eszébe a névről, pedig a terméket valójában Zente nevű fiáról nevezték el.
2020-ban a Covid-járvány alatt létrehozták online webáruházukat is, ugyanabban az évben pedig újabb fejlesztést hajtottak végre: Gyermelyen építettek telephelyet, ahol hengerelt acéllemez tekercsből gyártanak termékeket. Ugyanekkor dobták piacra saját innovációjú acélkerítés-családjukat, amely modern alternatívát nyújt a klasszikus kerítéssel szemben, hiszen gondozásmentes, vagyis legalább 25 évig nem kell karbantartani vagy festeni. Mindhárom ötlet sikeresnek bizonyult:
a vállalat 2020-ról 2021-re majdnem megduplázta árbevételét,
mára pedig már több mint nyolcvan munkavállalót tud foglalkoztatni.
Ellátás és pályázatok
Tóth Zoltán hangsúlyozta: jelen pillanatban a céget nem fenyegeti a globális ellátási lánc bizonytalansága. Soha nem álltak kapcsolatban ukrán vagy orosz beszállítókkal, kizárólag a nagy európai acélművekből szerzik be az alapanyagot, ezért a háború és a szankciók hatásai ezen a területen – legalábbis egyelőre – nem érték el a vállalkozást.