Vitézy így szeretne túlélni a politikában? – Dull vs. Hoppál a Presszóban
A heti Presszóban szó esett a Fővárosi Közgyűlés megalakulásáról, Magyar Péter tüntetéséről és Kiss László DK-s polgármester börtönből irányított önkormányzatáról is.
A multivá válás a fő célja a gyermelyi TRM Pro Kft.-nek, amely a hazai építőipar piaci rését megtalálva nyolc éve állt rá az acélból készült tetőfedő- és kerítéselemek gyártására.
Tóth Zoltán, a TRM Pro Kft. ügyvezető-tulajdonosa volt a Trend FM Fejlődik a hazai című műsorának október 25-én sugárzott adásának vendége.
Az ügyvezető az adásban elmondta: kifejezetten acélipari, fémlemezes termékeket gyártanak, elsősorban a tetőfedő-, burkoló- és kerítéselemekre fókuszálva. Az acélelemes megoldások Magyarországon az utóbbi időben egyre jobban hódítanak az építőiparban, hiszen a könnyű szerkezet miatt egyszerű velük dolgozni, klasszikus versenytársaikhoz, a fához és a cseréphez képest pedig sokkal fenntarthatóbb termékek.
A céget 2014-ben Tóth Zoltán és Máté János Tamás alapította. A tulajdonos rámutatott: az alapítás utáni első két esztendőben gyakorlatilag egy „alvó” céget üzemeltettek. Kezdetben csak és kizárólag kereskedéssel foglalkoztak, ami jelentősen beszűkítette a mozgásterüket. Az áttörés akkor következett be, amikor 2016-ban
A brand kiépítésének mérföldköve a ZenSteel névre keresztelt termékcsalád volt, amely a saját gyártás kiemelkedő projektje lett. Az ügyvezető tisztában van vele: mindenkinek a buddhizmus jut az eszébe a névről, pedig a terméket valójában Zente nevű fiáról nevezték el.
2020-ban a Covid-járvány alatt létrehozták online webáruházukat is, ugyanabban az évben pedig újabb fejlesztést hajtottak végre: Gyermelyen építettek telephelyet, ahol hengerelt acéllemez tekercsből gyártanak termékeket. Ugyanekkor dobták piacra saját innovációjú acélkerítés-családjukat, amely modern alternatívát nyújt a klasszikus kerítéssel szemben, hiszen gondozásmentes, vagyis legalább 25 évig nem kell karbantartani vagy festeni. Mindhárom ötlet sikeresnek bizonyult:
mára pedig már több mint nyolcvan munkavállalót tud foglalkoztatni.
Tóth Zoltán hangsúlyozta: jelen pillanatban a céget nem fenyegeti a globális ellátási lánc bizonytalansága. Soha nem álltak kapcsolatban ukrán vagy orosz beszállítókkal, kizárólag a nagy európai acélművekből szerzik be az alapanyagot, ezért a háború és a szankciók hatásai ezen a területen – legalábbis egyelőre – nem érték el a vállalkozást.
A fejlesztések területén hatalmas segítséget jelentett a Magyar Multi Program pályázatán nyert
A projekt keretében egy új, 1600 négyzetméteres gyártócsarnok épül Gyermelyen (amelyet 2023 nyarára terveznek átadni), de a gyártósor fejlesztését és új gépek beszerzését is tervezik. A projektnek köszönhetően a jelenlegi létszámot 100 fölé szeretnék emelni, a jövőben pedig szélesíteni kívánják az exporttevékenységüket is: főként az osztrák és a szlovén piac került fókuszba.
A cél természetesen az – összhangban a Magyar Multi Program alaprendeltetésével –, hogy a vállalat a versenyképesség további növelésével az építőipar és az agrárium minél nagyobb szegmensében (itthon és külföldön egyaránt) váljon stratégiai beszállítóvá. Ahogyan Tóth Zoltán fogalmazott: a multivá válásig hosszú az út, de úgy érzik, jó irányba haladnak.
Fotó: MTI/Krizsán Csaba