A heteroszexuális házasság nem az Egyház „találmánya”
Ez egy jogi intézmény (is), amelynek célja a nemzedékek rendjének biztosítása, és amely minden kultúrában és minden időben megtalálható.
Brit kutatók által közzétett legfrissebb tanulmány komoly aggodalomra ad okot. Az eredmények azt mutatják, hogy a koronavírus miatti lezárások sokkal nagyobb veszélyt jelentenek a gyerekekre, mint maga a vírus.
Az adatok szerint 2020 márciusa és 2021 februárja között a világjárványnak 25, krónikus betegségben szenvedő 18 év alatti áldozata volt az Egyesült Királyságban.
A Daily Mail arról számolt be, hogy a vizsgált időszakban az elhunyt gyerekek 75 százalékánál valamilyen krónikus betegség állt a háttérben, illetve egynél több alapbetegségük volt.
Következhet a mentális egészségügyi világjárvány
Az év elején, az Egyesült Királyságban szakértők arra hívták fel a figyelmet, hogy a lezárások okozta elszigeteltség és depresszió következtében egy mentális egészségügyi világjárvány alakult ki.
(fotó: checkupnewsroom.com)
A brit kutatók által végzett tanulmányok szerint, nagyobb kockázatot jelent, ha a gyermekeket elzárják a szociális környezetüktől, mint maga a koronavírus.
Februárban hasonló eredményeket kaptak Németországban is a kutatók, amikor egy kutatás során kimutatták, hogy minden harmadik gyermek mentális problémával küzd és a pandémia óta folyamatosan nő a szorongással és pszichoszomatikus panaszokkal küzdő gyermekek száma. Ezt pedig egyéb nemzetközi felmérések is bizonyítják, melyek szerint a gyerekek és a fiatalok mentális egészségét jelentős mértékben terheli a koronavírus-járvány következtében kialakult helyzet.
Mentális támogatás
Éppen ezért különösen fontos, hogy a gyerekek megtanulják a stresszkezelés módjait és le tudják küzdeni a szorongást. A magyar Sulinyugi program például stresszkezelési technikákat mutat be iskolások számára interaktív foglalkozásokon keresztül, ahol a tanárok, illetve a szülők számára is tartanak tréningeket.
Nagy szükség van a szülők bevonására is a helyzet kezelése érdekében, hiszen elsősorban az otthoni stresszkezelési módszerek szolgálnak mintául számukra, de kellő odafigyeléssel csökkenthető a negatív hatások mértéke a bezártság időszakában.
A cikk szerzője Krakkai Alexandra.