Trump beiktatásának kézzel fogható előnyei lesznek Magyarország számára
Hoppon maradnak az (egykori) demokrata mélyállam magyarországi kitartottjai is.
„Nem vagyok hajlandó ünnepelni azokat, akik azt hiszik, meg tudják változtatni a nemüket” – jelentette ki Jack Phillips, egy coloradói pék, akit ezért többízben jelentettek már fel LMBT-tagok.
Nem ez az első bírósági ügye
Autumn Scardina, egy transznemű nő (férfiből lett nő), egy kívül kék, belül rózsaszín tortával szerette volna megünnepelni a jól sikerült nemátalakító műtétjét, de egy coloradói pék, Jack Phillips visszautasította a sütemény elkészítését. A transznő, aki egyébként végzettségét tekintve ügyvéd, a bírósághoz fordult igazságtételért.
Phillips 2018-ban már pereskedett hasonló ügyben, amikor nem volt hajlandó elkészíteni egy azonos nemű pár esküvői tortáját, ekkor részleges győzelmet aratott az USA Legfelsőbb Bíróságán. Most nem volt ekkora szerencséje, mivel
A Phillipset képviselő Szabadságot Védő Szövetség (Alliance Defending Freedom) szerdán közölte, hogy fellebbez az 500 dolláros bírság ellen, ami egyébként a maximálisan kiszabható bírság diszkriminációért.
„Radikális aktivisták és kormánytisztviselők a Jack-hez hasonló művészeket célozzák meg, akik nem hirdetnek olyan üzeneteket a házassággal és szexualitással kapcsolatban, amelyek szembemennek a saját véleményükkel” – mondta a csoport tanácsosa, Kristen Wagoner.
Vajon helyesen cselekedett a pék?
„Egy nyilvános vállalkozásról beszélünk, ahol arra tanítják a közösséget, hogy az identitásod, a lényed olyasvalami, ami tárgyilagosan meghatározható” – fakadt ki a transznőt védő ügyvéd, John McHugh.
Bruce Jones denveri járásbíró szerint más szemszögből kell vizsgálni az ügyet.
„Egy termék elkészítésének megtagadásáról van szó, nem a hozzá tartozó üzenet a lényeg” – fejtette ki a büntetést kirovó bíró.
A megkülönböztetés-ellenes törvények célja, hogy egyenlően bánjunk azokkal, akiket a múltban megfosztottak a jogaiktól, és igazságtalan bánásmódban részesültek – hangsúlyozta a bíró.