Az unióban a magyar mikro, kis- és középvállalatok termelékenysége nőtt a leggyorsabb ütemben nyolc év alatt

2019. október 18. 13:40

November 5-én bemutatják az elfogadott kkv-stratégia részleteit. A szaktárca kidolgozta, a kormány elfogadta a vállalkozások megkérdezésével készült kkv-stratégiát, amelynek részleteit november 5-én mutatják be, mondta György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára csütörtökön Budapesten a KKV Tőkefinanszírozás 2019 című konferencián, amelyet a Porfolio és a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) csoporthoz tartozó Hiventures szervezett.

2019. október 18. 13:40
null

Az ITM államtitkára kiemelte, a vállalkozások igényei és javaslatai alapján a stratégiában hét beavatkozási területeit határoztak meg. Így a kkv-stratégia a vállalkozóbarát szabályozási és adózási környezet megteremtésére, az üzleti környezet és az e-kormányzat eszközeinek fejlesztésére, a szektor fejlődési képességének, innovációs, digitális teljesítményének erősítésére, a szükséges tudás megszerzésének támogatására, a finanszírozáshoz jutás ösztönzésére, a nemzetközivé válásra, illetve a generációváltás elősegítésére épül.

György László felidézte, hogy a magyar gazdaság dinamikusan, több mint 30 százalékkal bővült az elmúlt 9 évben, Magyarország és a régió az Európai Unió növekedésének motorjává vált, és ebben szerepet játszottak a mikro, kis- és középvállalkozások is, a szektor hozzáadottérték-termelése gyorsabban nőtt az átlagnál, illetve a nagyvállalatokénál.

Az ITM államtitkára kiemelte, az Európai Unióban a magyar mikro, kis- és középvállalatok termelékenysége nőtt a leggyorsabb ütemben, több mint 30 százalékkal az elmúlt nyolc évben. Az eredmény eléréséhez hozzájárul, hogy 2010 után a magyar vállalatok kedvezőbb üzleti környezetben működhetnek, tette hozzá.  

Juhász Edit, a Miniszterelnöki Kormányiroda nemzeti pénzügyi szolgáltatásokért és közműszolgáltatásért felelős államtitkára a konferencián arra hívta fel a figyelmet, hogy az állami vállalatok gazdasági erejükkel és az általuk nyújtott ellátásbiztonsággal járultak hozzá a magyar gazdaság teljesítőképességének növekedéséhez.

A Magyar Fejlesztési Bank csoportról szólva Juhász Edit hangsúlyozta, hogy az MFB az uniós pénzek kihelyezésében jelentős szerepet játszik, közvetlen szerepet vállalhat a formálódó új támogatási mechanizmusok működtetésében.

Sipos-Tompa Levente, az MFB elnök-vezérigazgatója az összehangolt kkv-finanszírozásról szólva hangsúlyozta, a csoport célja a költségvetési terhek enyhítése, a finanszírozható vállalkozások körének bővítése, az alternatív finanszírozási lehetőségek beindítása.

(MTI)
 

***

A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.

 

 

Összesen 8 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Kup Lung
2019. október 20. 22:56
Lehet hogy a mieink növekedtek legnagyobb mértékben (nem mintha érzékelném de elfogadom). De amilyen alacsony szinten vagyunk még most is ,ezt valahol mégsem tartom áttörésnek . ---- A KKV szektorunknak nagyon sok problémája van. Kezdve az elöregedett tulajdonosi rétegtől kezdve (akik bizonyos döntési lépésekre képtelenek) a szervezési hiányosságokon át a szükséges automatizálás halogatásáig . ---- Amíg nem kapcsolódnak rá kellő számmal az EU piacra (export képesség megszerzése ,kellő minőségű áruval , szolgáltatással) addig nem beszélhetünk áttörésről. Ráadásul ez utóbbi az alfája és omegája a magyar gazdaság saját lábon állásának is. Addig amíg ez az áttörés nem valósul meg a külföldi multik kiszolgáltatottjai leszünk. Ahol a KKV-k kellően erősek ,exportképesek azok az országok erősek. ---- Orbán -szakemberek számításaira hivatkozva- 5-6 éve 12 ezer exportképes KKV-ban határozta meg az áttörési határt . Hol is állunk most ?
3M..
2019. október 20. 20:52
Megcáfolhatod. Szebb Jövőt!
KannibálTatárÚr
2019. október 20. 20:52
A legsikeresebb gazdasági modell ma kétségkívül a kínai. Mégsem igyekszik őket senki utánozni. Vajjon miért nem? Teng Hsziao-ping nevét beütöttem az internetbe. Alig találta meg. Pedig mennyi közgazdász világhírű - kívüle!
Akitlosz
2019. október 20. 20:50
"Uniós rekorderek a magyar mikro, kis- és középvállalatok" Náluk kell a legtöbbet dolgozni ugyanannyi pénzért az unióban.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!