Boldogok a sajtkészítők – és azok, akik megnézik (VIDEÓ)

Fúj, csúnya, rossz szójáték – de annál találóbb. Az elsőfilmes francia rendező vidéki kis története ugyanis minden, amit manapság sajnos nem, vagy csak nehezen találunk meg a moziban.

A western rajongói enyhén szólva nincsenek elkényeztetve manapság, Kevin Costner azonban a megváltást ígérte eddigi legnagyszabásúbb vállalkozásával. A Horizont – Egy amerikai eposz a műfaj legelhivatottabb rajongóit is próbára teszi.
Fotók: Mozinet
Kevin Costnert a nyolcvanas-kilencvenes években a tenyerén hordozta Hollywood, hiszen egyaránt jól állt neki a drámai, az akcióhősi és a bájgúnári szerepkör. Rendezői bemutatkozása is látványosra sikeredett, az 1990-ben bemutatott Farkasokkal táncoló hét Oscart is bezsebelt. Aztán hirtelen beütött a krach: a Waterworld – Vízivilágot máig a filmtörténet egyik legendás bukásaként tartják számon, a következő, szintén posztapokaliptikus sci-fije, A jövő hírnöke újfent elhasalt, a közönség és a szakma egyaránt utálta. Amikor 2003-ban visszatért a western műfajához, a Fegyvertársakkal sikerült némileg helyreállítani a renoméját, és már akkoriban elkezdett gondolkodni az eddigi legambiciózusabb projektjén, a Horizont – Egy amerikai eposzon.