A sztáríró, aki lassan 60 éve házas
Hősünk történelem-mongol szakon végzett, a Kelet-kutató intézet tudományos főmunkatársa, az ELTE előadója, 1967 óta a nyelvtudományok kandidátusa.
Éveket töltött a Távol‑Keleten,
ösztöndíjasként tanult az ulánbátori Állami Csojbalszan Egyetemen, a bonni Friedrich Wilhelm Egyetemen. A tibeti és mongol folklór, irodalom és történelem képezi tudományos munkásságának fő területeit: nagykából 100 tudományos cikke jelent meg e témakörökben, ezen kívül burját és mongol eposzokat fordít. Nos,
ez a háttér töltötte meg hitelességgel a kalandokat.
Honlapjáról megtudjuk: munkájának máig része és szenvedélye az utazás, lehetőség szerint regényeinek minden helyszínét felkeresi, hogy az adott országnak és az ott élő népek kultúrájának minél szemléletesebb leírását adhassa.
Ifjúsági regényekkel kezdett, sci-fi regényei, novellái futtatták be, aztán jött a bumm: Leslie L. Lawrence írói álnéven kiadott első munkája, a Sindzse szeme hozta meg számára az országos népszerűséget, aztán jött a diadalmenet:
többségében keleti tárgyú kalandregényei meghódították az ország jelentős részének a szívét, az író tévés műsorokban szerepelt, igazi sztár lett,
olyan ember, aki képes megélni az irodalomból.
Aki nem tudná, azt felvilágosítjuk: komoly szerepet játszanak kalandregényeiben a visszatérő alakok, elsősorban maga Leslie L. Lawrence, az író alteregója, akiről egy interjúban megtudjuk:
Leslie L. Lawrence falja a nőket, ám Lőrincz L. László hűséges, vagyis író és alteregója természetesen nem fedik egymást.
Ugyan mindkettőjük sajátja a kalandvágy és a humor, akad egy nagy különbség: míg Leslie válogatottan szép nőkkel kalandozik a papíron, László lassan 60 éve kitart a nő mellett, 1966-ban házasodtak. Mi az, ami ennyi időn át egyben tart egy házasságot, főleg a művészféléknél? Egy interjúban az író így elmélkedik: „Nehéz erre válaszolni. Mondhatnám tréfásan, hogy az időnkénti távollét. A feleségem indológus. Kicsit viccesnek tűnhet, de annak idején mi
egy pénteki napon összeházasodtunk, aztán a feleségem hétfőn elutazott egy évre Indiába,
mert kapott egy ösztöndíjat. Ha komolyabban akarok válaszolni, azt mondom, talán az a legnagyobb összetartó erő, hogy mindketten hasonló karakterek vagyunk, érdeklődőek, nyitottak a világra.”