Pruck Pál köztörvényes volt

2016. november 04. 19:32

A felvételen Dózsa László szerepel, akinek ’56-os hősiességét mindeddig támadás nem érte. Pruck Pál többszörösen büntetett bűnöző volt, akit visszatérően szerepeltettek a forradalom lejáratásának igazolására.

2016. november 04. 19:32
Schmidt Mária

A magyar média egy jól körülhatárolható része 2016. október 30. óta foglalkozik az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseire emlékeztető kampány egyik szereplőjével. Azt állítják, hogy az egyik plakáton szereplő tizenéves szabadságharcos fotója nem Dózsa László színész, rendező, érdemes művészt, hanem Pruck Pált ábrázolja. (...)

Tudjuk, hogy Pruck Pál többszörösen büntetett köztörvényes bűnöző volt, akit a Kádár-rendszer legelvetemültebb propagandistái (köztük Szabó László, a Népszabadság újságírója és a Kékfény műsorvezetője) visszatérően szerepeltettek a forradalom lejáratásának igazolására. (...)

Jelen ismereteink szerint a felvételen Dózsa László szerepel, az a Dózsa László, akinek ’56-os hősiességét mindeddig támadás nem érte, a neki adott nagyszámú elismeréssel pedig a szakmai és ’56-os szervezetek egyaránt igazolták őt.

Összesen 427 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
buckafej
2019. szeptember 26. 05:09
Bakker, olvassátok már el a teljes közleményt és úgy kommenteljetek. Akkor talán nem írtok hülyeséget. Amit Mária ír elég kézenfekvő.
balbako_
2017. január 04. 13:41
Otromba, bunkó barom maga!Dózsa Lászlót falhoz állították az oroszok és főbe lőtték! "amikor az oroszok elmentek, magyar civilek jöttek túlélők után kutatva és aki élt még, azokat a Szövetség utcai kórházba[3] szállították, ahonnan azután az Államvédelmi Hatóság november közepén áthurcolta a Mosonyi úti rabkórházba[4]. Kihallgatása során a kihallgató ávós majdnem halálra verte: a kínzás során feje rúgások következtében olyan súlyosan megsérült, hogy a klinikai halál állapotába került. Temetésére a Fiumei úti temetőben egy tömegsírban került sor, ahol testére meszet öntöttek. „ Erről készült egy vallatási jegyzőkönyv, amelyet később megtaláltak, és mivel a vérem is rajta volt, sikerült beazonosítani a vércsoport alapján. A jegyzőkönyvre azt írták: "Nem vallott", másnapi dátummal pedig azt, hogy "Eltemetve". Ez azt jelentette, hogy bedobtak egy tömegsírba. ” – Dózsa László interjú Akinek három élete van, Hetek A sírásó észrevette, hogy mozog és – a tiltás ellenére – megmentette attól, hogy élve eltemessék. Életét a Szabolcs utcai kórházban egy nyolc órás műtét során mentették meg. Koponyáját fémlemezzel foltozták ki, amit azóta is visel. A kádári megtorlás során nem találták meg, mivel a nyilvántartásban kartonján az szerepelt, hogy meghalt és eltemették." Az ilyen patkányoknak, mint maga nem ártana felköpni és aláállni!
Harangláb
2017. január 04. 13:01
Kontár! Te nem a Havas Szófia vagy véletlenül????
Burmin
2017. január 04. 12:57
Mi bizonyítja hogy ő ? csak azért mert az ő neve szerepel az újságban ? ( Life ) Ez nem érv. Egy meccsen Orbánt mutatta a kamera aláírás Gyurcsány Ferenc volt. Na most ha jól emlékszem tán Magyarország Svédország meccs volt gondolom Gustaf Andersson rohadtul ( szart sem érdekelte kicsoda ) tudhatta ki Magyarország miniszterelnöke... Dózsa László a sapkát bemutatta. Pruck rokonok is mutathatnának már valami akkorit...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!