Új szintre lép a hadviselés: a mesterséges intelligenciát tanítanák be az ukránok az oroszok ellen
Az ukránok több millió órányi drónfelvétel segítségével tanítanák be a mesterséges intelligenciát, hogy segítse őket a harctéren.
Reneszánszát éli a közösségi finanszírozás vagy crowdfunding, egyre nagyobb szerepet kap a kreatív ötletek megvalósításában világszerte. A Zano drón bukása viszont intő példa, hogy érdemes jól figyelni arra mire is áldozzuk befektetőként a pénzünket.
Reneszánszát éli a közösségi finanszírozás vagy crowdfunding, egyre nagyobb szerepet kap a kreatív ötletek és művészi projektek megvalósításában világszerte. A tervezett filmek, találmányok és startup vállalkozások bemutatkozásai és vázlatai alapján a felhasználók eldönthetik, támogatják-e vagy sem az ötletgazdákat. A közösségi oldalakon meghirdetett projektek sikere sokan azt hiszik, hogy csak az ismerősök aktivitásán múlik, egy jó ötlet már néhány száz támogatóval is komoly sikert érhet el. De mi van azokkal a dolgokkal melyek csúfosan elbuktak, hiszen megannyi játékkal és szoftverrel találkozhattunk, ami szépen elhasalt, gondoljunk csak a Godus-ra és a többi „early access”-es parasztvakításra. Mi lehet a háttérben, miért nem működik a Kickstarter? Vagy maga a rendszer eleve nem tökéletes?